| Summer Memories a întrebat:

Ce faceti?happy
Am si eu o problema: prietenei mele cele mai bune ii place de un baiat pe care il stie doar din vedere. Pur si simlu el venea din cand in cand prin cartierul nostru la niste prieteni de-ai lui, si il mai vedea prin clubul care il frecventeaza.Pe parcurs a facut rost de nr. lui de telefon de la o colega de-a ei, si i-a trimis cateva mesaje in care ii spunea ca e o admiratoare, si ca il cunoaste din club. El i-a dat id-ul ei prin mesaj si au facut cunostinta pe mess. happy
Dar de o saptamana si ceva el nu a mai intrat nici pe mess, nici nu i-a mai raspuns la un mesaj pe care eai-l trimisese. straight facePrietena mea a fost si in clubul acela doar ca sa-l intalneasca din nou, dar nu mai era. E din ce in ce mai suparata, si nu stie ce sa faca sa apuce macar sa vorbeasca cu el, sa se cunoasca mai bine.Nu-mi place sa o vad asa, si as vrea sa o ajut dar nu stiu cum, ce as putea face?crying
Mentionez ca ea are 16 ani, si nu merge la un liceu in Bucuresti, in schimb el are 18 si este la facultate in Bucuresti, deci nu prea au cum sa se intalneasca.sad
Aah si eu nu pot sa o ajut pe ea cu mare lucru pentru ca nu locuiesc in Romania, vroiam doar sa imi spuneti ce sfat pot sa-i dau, sa nu mai fie asa suparata.sad

Multumesc kisskiss

Răspuns Câştigător
| ForeignO a răspuns:

Spune-i ca mai sunt multi baieti d o mie de ori mai frumosi ca el. Si ca oricum daca s-ar fi intalnit cu ea probabil ca i-aar fi dat flit pentru ca nu ar sti cum arata. Daca totusi, tine la el... spune-i sa faca un efort (daca chiar tine la el) si sa mearga la vreun prieten care trecea prin cartier sa afle despre el.

Sper sa te ajute, si pe tine si pe eabig grin Va pup :X

P. S Si eu am trecut prin asa ceva, dar cu timpul l-am uitat.smugbig grin

1 răspuns:
| CatalinMG a răspuns:

Pai s-au terminat baietii draguti? Poate ca lui nu-i place asa de mult de ea, altfel ar fi cautat-o el. Ar fi bine sa incerce sa isi caute pe altcineva cu care poate sa intemeieze o relatie, cum am zis, baieti draguti/simpatici sunt peste tot.