| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de diferentele mari de inaltime intr-un cuplu? De exemplu eu am 1.60 si prietenul meu are 1.85-86. El mereu zice ca sunt mica si ca ii place asa, dar pe mine ma cam deranjeaza diferenta asta, plus ca multi mi-au zis mie mai ales ca eu cu el impreuna parem amuzanti din cauza inaltimilor, sau ca suntem ciudati sau ca nu ne sta bine, etc. Tocuri eu nu pot sa port din motive medicale, de inaltat am incercat cativa ani sa fac sarituri si alte exercitii de intindere si flexibilitate, am facut chiar si gimnastica dar singura cifra a inaltimii pe care am putut sa o scot din toata munca depusa a fost 1.60 si am stopat! Cateodata ma simt prost ca sunt asa scunda. Dati-mi un sfat va rog. happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din punctul meu de vedere diferenta asta de varsta este una minora, nici macar nu ar trebui sa te ingrijoreze lucrul asta si nu ar trebui sa te simti prost

| rolly14 a răspuns (pentru mona):

Diferenta de inaltime nu varsta happy

| mona a răspuns (pentru rolly14):

De inaltime am vrut sa scriu dar m a luat valul....scuze

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Pff,eu as vrea sa am inaltimea ta.
Eu am aproape 1, 80 si urasc asta. straight face

| rolly14 a răspuns (pentru vreauTotulSauNimic):

Mie chiar mi-ar placea sa am macar 1.75 pentru ca sunt atatia barbati in lume foarte inalti si mai putini scunzi, deci tu cred ca esti chiar norocoasa cu inaltimea ta. big grin

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Hei.
Mie imi plac fetele scunde,mi se par dragute.
Daca te iubeste si tu il iubesti, totul e bine.
Lasa inaltimea.
Mie mi se par atat de dragute fetele scunde...
Daca asi avea o prietena scunda, asi tine-o de manuta ei mica, asi duce-o in spate, de astea.
Eu am 1.80 si ceva.
Sa stii ca unii baieti apreciaza inaltimea mica.
Ca unii zic "Ce contrast!" sau "Nu va sta bine, esti prea scunda / prea inalt!", nu trebuie luati in seama.
O zi buna.

| dracu14 a răspuns:

Si ce-ti pasa? de exemplu tata are 1.98 iar mama 1.63
eu am in jur de 1.80 si ma uit dupa fetele scunde(maxim 1.65)...

| BndVictoria a răspuns:

Daca voi va iubiti, nu asculta gura lumii. Daca lui ii place de tine asa pitica happy este de apreciat.Si eu sunt la fel de mica ca tine la inaltime si nu ma simt prost.M-am obisnuit.Incearca sa nu te mai simti prost, nu ai de ce! Nu ai de ce sa te chinui pe tocuri, daca nu te simti confortabil in ele.Succes!

| valentinna95 a răspuns:

Nu e nicio problema si eu am 1.60 si prietenul meu 1.84 ...atata timp cat va iubiti restul nu conteaza. Si numai zi asta de fata cu el pentru ca cu timpul o sa ajunga sa creada si el asta