| SamSon a întrebat:

Ce religie aveti? Ce religie v-ati fi dorit sa aveti? De ce?

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Crestin-ortodoxa, si nu mi-as fi dorit alta, pentru ca daca ai alte opinii si nu esti de acord in totalitate cu religia ta, atunci o poti schimba cu cea care crezi ca e mai corecta.

| Aditzu a răspuns:

Ortodox happy si as dori sa-l vad pe Dumnezeu pentru ca am o intrebare careia nu ii gasesc raspuns.

| SamSon explică (pentru Aditzu):

Care ar fi aceasta?

| ViseDestrămate a răspuns:

Eu sunt creştin-ortodox şi nu aş vrea să-mi schimb religia.

| BRG a răspuns:

Răspuns pentru aditzu pe Dumnezeu nimeni nu îl poate vedea, deoarece el este spirit, orice întrebare dorești să îi pui, adreseaă-te lui doar în rugăciune, și el î ți va răspunde la momentul potrivit, dar rugăciunile adresează i le prin intermediul fiului său Isus Cristos. Succes.

| Slim a răspuns:

Eu nu am fost botezata la nicio religie, parintii mei m-au lasat sa imi aleg singura religia si mie mi se pare ca au facut o alegere foarte buna deoarece nu mi-ar fi placut sa ma supun unei religii aleasa de ei gen: neoprotestanta, ortodoxa, catolica...Etc. Inca nu am ales.

| SweetCelebrity a răspuns:

Bună seara!
Sunt creștină-ortodoxă.Nu aș vrea să am altă religie.Religia aceasta este monoteista (credință într-un singur zeu) și ea ne ajută. Deasemenea multele rugăciuni de care putem avea parte.Nu aș vrea nici de cuvând să îmi schimb religia.
Tu ce religie ești? Care ai vrea să fii? De ce?

| loredanika a răspuns:

Eu sunt crestin-ortodoxa si sincera sa fiu nu as vreau deloc sa-mi schimb religia!