| vi2vi273 a întrebat:

Ce sa i cumpar mamei mele de Craciun? Frundaa

1 răspuns:
| Flavia32 a răspuns:

Buna. Hai sa o luam pas cu pas.
Toata lumea stie ca femeilor le plac florile. Daca vrei sa faci un gest frumos, ii poti lua un buchet de flori. (depinde ce preferinte are, de exemplu: crini imperiali, trandafiri, etc)
O cutie cu bomboane s-ar potrivi de minune. Incearca sa alegi ceva delicios, dar sa aiba si un ambalaj pe masura. (heidi, milka, etc.)
Daca iti permite buzunarul, mai poti achizitiona un parfum (DOAR DACA II STII GUSTURILE!). O bratara, de argint, impachetata dragut intr-o cutiuta rosie.
Sau, daca esti creativ, poti incerca sa-i faci ceva manual, ceva simbolic. Iti garantez ca va fi foarte incantata de gest.
Ei bine, cred ca ti-am fost de ajutor. Funda?