| shalalalala a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu urmatoarea problema : deci, am un prieten bun cu care ma inteleg destul de bine, am fost la ziua lui alaturi de alti prieteni comuni, ne-am distrat, dar mie imi place acest baiat de mai multi ani, dar nu am tupeu, curaj decat sa ma holbez, sa ma inrosesc si sa ma emotzionez doar daca aud numele lui... de fapt sunt mai multi baieti pe care ii plac, mai exact 3hee hee si nu am tupeu sa intru in vorba cu nici unu ...ma gandesc mereu la toti, visez cu ochii deschisi si totusi nu pot sa le zic ca imi plac imi e oarecum teama de reactia si raspunsul lor, ma multumesc cu unu, normal, de fapt as fi in al 9'lea cer numai daca imi spune ca ma place eu si asa neavand curaj sa zic ca sentimentul este reciprok.pai unu este de aceeasi varsta cu mine si unu mai mare cu 1 an, sfatuitzi'ma va rog si spuneti'mi un ce reactzie ati avea voi, baieti multumesc anticipat :*

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inteleg ca esti genul de persoana romantica si care se indragosteste nu neaparat de o persoana ci de ideea de a fi cu ea. Incearca sa cunsoti mai bine acesti baieti. Vezi care e mai aproape de ideea ta de prieten perfect. Dupa ce iti dai seama incearca sa fii in preajma lui mereu, sa ii zambesti mult si sa ii arunci ocheade. Arata-i ca iti face placere prezenta lui. Daca si lui ii place de tine iti va da de inteles. Daca te abordeaza unul dintre baieti in timpul procesului nu e rau. Daca un baiat te abordeaza direct iti va fi mult mai usor. Pentru ca el va trebui sa te cucereasca pe tine, nu tu pe el. Succes! Sper sa gasesti baiatul potrivit. Poate inca nici nu il cunosti. Poate nu e unul din acei trei baieti.

| Eu4EverX a răspuns:

Cu siguranta unul iti place mai mult ca ceilalti...deci alege-l pe acela. daca sunteti foarte buni prieteni eu zic sa nu stricati relatia de prietenie nu merita pentru o relatie de cateva luni ca doar nu o sa te mariti cu elstraight face. Si sa stii ca o relatie de prietenie nu va mai fi niciodata la fel dupa ce ai fost impreuna cu acel baiat( iti zic din proprie experienta si acum regret amarnic). Alege unul din cei 3 si fa-ti curaj spune-i ca il placi sau macar arata-i zambestie, priveste-l intens, si o sa isi dea el seama. banuiesc.

Mult Succes:*

| costyn162 a răspuns:

Iarta-ma dar intrebarea ta nu este foarte clara. La inceput iti place de un baiat iar la final ajungi sa iti placa de vreo 3. Cred ca esti foarte mica, nu iti dau mai mult de 14 ani. Este bine ca ai spus "imi place" nu "il ioubesc" asa cum spun majoritatea. Ar trebui sa meditezi, sa il gasesti pe ala care iti place mai mult si sa te concentrezi asupra lui pentru ca sti vorba aia:"Cine alearga dupa 2 iepuri, nu prinde niciunul".

| AldanaBlue a răspuns:

Nu stiu daca iti place cu adevarat de vreunul dintre ei, altfel ai visa doar la 1, nu la 3. Cred ca doar iti doresti sa fi cu cineva, oricine ar fi.
Pasul 1: Alegerea
Poate iti este greu sa te hotarasti, dar daca nici nu face nici un pas, trebuie sa alegi tu. Nu lua nici o initiativa, doar vorbeste cu ei si incearca sa ii cunosti mai bine. Si gandeste-te ce iti doresti de la un baiat: sa fie dragut, amuzant, destept... si vezi care dintre ei se apropie mai mult de ceea ce vrei tu.
Pasul 2 urmeaza cand deja te-ai hotarat asupra unuia dintre ei si aici ca sa te ajut ar trebui sa stiu mai multe.
Daca vezi peste ceva timp ca nici unul nu iti impartaseste sentimentele si nu pare interesat de tine, stai linistita ca sunt o gramada de baieti si cu siguranta ce e al tau e pus deoparte (si la timpul potrivit).

| ÅñdRa a răspuns:

Mai... din cate am inteles eu tu esti cam nedumerita, rusinoasa.Cred ca cel mai bine ar fi sati aduni toate gandurile si sa-ti dai seama care dintre ei iti place si acela pe care tu l-ai ales cati place cel mai mult sa-ti faci curajul sa vorbesti cu el.Sti fara curaj in viata ai multe de pierdut.Mult noroc

| andreig a răspuns:

Niciodata sa nu incepi o propozitie cu "deci" sau "pai"! Sunt cuvinte care introduc o concluzie.

| shalalalala explică:

Eu tocmai asta este problema, nu alerg dupa nimeni straight face dar imi plac toti cei 3 tocmai pentru ca nu ii cunosk decat la "exterior" deci vreau sa zic ca eu cu primul suntem foarte apropiatzi, cu unu ies pe afara si el treilea abar n'are ca exist straight face
toti aveti mare dreptate, va multumesc pentru raspunsuri, dar dc e sa aleg unu dintre ei acum, nu as sty pe care deoarece toti sunt cam la fel.hee hee j nu vreau sa fiu cu cineva, de fapt imi e bine singura, dar ma gandesc la ei, ii visez, alea alea si pe mess nu pot fara sa ma uit vreo 10 minute la statusul sau avatarul lor, imi plac in special pentru ca sunt deshteptzi si draguti si ma privesc intodeauna zambind :X:X:X:X nu stiu de ce dar unu dintre ei m'a ajutat in excursie sa cobor de pe munte si atunci pot spune ca "m-am indragostit DOAR DE EL dar cu ceilaltzi nu stiu ...nu ar fi ceva foarte serios, deoarece prietenul meu, din copilarie este bogat si "infoiat" dar celalalt vb doar pe mess deci cel care nu prea stie ca mai exista de fapt a fost vecinul de la 1 dar cand eu m-am mutat pe scara cu el a 3'a zi el s-a mutat crying(( deci a fost cel mai dureros moment si ma uit mereu la fosta lui fereastra si ma intreb "de ce?" am mai avut prieteni, sa nu credeti ca sunt primii happy dar... cam atat sper sa intelegetzi mai bine ce vreau sa zic acum :*:*:*:*:* Craciun fericit! si un an nou mai bun! :X:X:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca daca ai vb macar cu unul ai avea ceva de pierdut.winkingvb sh u cu cel care iti place mai mult sh care crezi ca te-ar placea si el.nu trebuie sa iti fie frica,, incercarea moarte nu are, id meu e alina_sqmpik_15. daca vrei mai vb pe mes