| miti18_8054 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa rezolv si eu acest exercitiu(/-modul)
/x-2supra3/=/2x-1/. mersi

3 răspunsuri:
| bb_9337 a răspuns:

Ti-am mai dat o data rezolvarea. zi-mi ce nu ai inteles si iti explic din nou. trebuia sa specifici in ce clasa esti ca sa fac mai usoara rezolvarea.

| bb_9337 a răspuns:

Imi cer scuze dar nu reusesc sa o explic la nivelul clasei a 7-a. nu stiu ce informatii ai pana in clasa a 7-a si nici nu incerc din nou pentru ca presimt ca iar nu o sa intelegi si o sa ma straduiesc degeaba.

| miti18_8054 explică:

In cls a 7