| Anabel a întrebat:

Cui i s-au indeplinit toate dorintele? ( bine, in timp ). Sau, credeti ca dorintele care vin din suflet se indeplinesc?

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Un singur lucru am dorit toata viata, si din tot sufletul crede-ma, sa am bani, ca restul vine de la sine.
Dar..."la omul sarac, nici boii nu trag", pentru ca nu-i are.
Bye si s-auzim de alte dorinte, care intr-adevar se indeplinesc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca vrei cu adevarat si lupti pentru asta se pot indeplini

| myha a răspuns:

Eu cred ca daca chiar iti doresti un lucru cu adevarat si te rogi pentru acel lucru Dumnezeu este acolo si ascultahappy. Dar daca nu faci nimic in privinta asta si decat astepti nu o sa se indeplineasca

| myha a răspuns:

De exemplu. Daca sa zicem doamne fereste ca o persoana draga tie este in spital, daca te rogi o sa se faca bine, pentru ca Dumnezeu daruieste nu ia.

| viatadecacatt a răspuns:

As vrea eu sa se indeplineasca toate dorintele mele, dar mie nici jumatate nu mi se implinesc fie venind din suflet fie nu.sad

| georgiana a răspuns:

Speranta moare ultima, dorintele ti se indeplinesc, dar nu si atunci cand visezi la stele verzi.

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai nu ti se poate indeplini niciodata toate dorintele. Doar cele realizabile si cum ai spus si tu cele care vin din adancul sufletului. Dar pentru a se indeplini trebuie si sa lupti putinhappy Bafta!

| ÅñdRa a răspuns:

Cred ca daca iti doresti ceva cu adevarat se va intampla.
Dar trebuie sa lupti pentru acel cevawinking

| emy_8408 a răspuns:

Unele dorinte chiar daca vin din suflet nu le poti indeplini niciodata.
sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca am tot ce mi-am dorit la momentul actual, nu pot sa zic ca toate dorintele mele au fost implinite pentru ca sunt o persoana care foloseste verbul " vreau " mai mult de o data pe zihee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In anul 2009, mi s-au indeplinit toate dorintele materiale, tot ce aveam eu ca vis de mica. Cat despre dorintele care tin de soarta, destin, Dumnezeu, nu prea le-am vazut implinite, sa speram ca se va ocupa 2010 de astawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in prezent mi s-au indeplinit toate...mai am cateva, inca lucrez la ele. Trebuie si sa faci ceva ca sa se indeplinesca, nu doar sa-ti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea mi s-au indeplinit; x
Cred ca depinde ce iti doresti si cat de mult iti doresti.
Cu putin ajutor, incredere, straduinta totul este posibil, chiar si cea mai mare dorintahappy