| CristinaDeux a întrebat:

Cum ar trebui o incadrare in pagina sa arate pe o foaie de examen? Sa scriu pana in capat, sau sa las spatiu intre margine si ultimul cuvant scris?

Multumesc

1 răspuns:
| JesseH a răspuns:

Cred că e fain să lași spațiu, dar să-l menții până jos. Gen: lățime de 1 cm de care să nu te atingi. Cuvintele care nu-ncap le treci pe următorul rând, dar dintr-o privire să dea impresia de right margin bine setată. happy

Și ca idee, tot ce-ți pare că e frumos ești liberă să folosești, cât timp nu încalci regulile examenului, care de obicei sunt minime.

Unde nu-s reguli pui bun simț și simț estetic și va fi perfect. Imaginează-ți că ești corectorul ăla care povestește cu colegii corectori și din când în când mai aruncă priviri pe câte-o lucrare. Și când majoritatea n-au ceva special, unele lucrări pot să-ți facă ziua frumoasă - să simți că a meritat efortul să te prezinți la serviciu. big grin Un examen are multe povești, încearcă să ții cont și de cele pe care nu le vezi. happy

Succes la examen!