| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma distrez fiind penticostal? Ai mei nu ma lasa sa ascult muzica, sa ies in oras. Trebuie sa fiu strans, nu ai voie cu hainele alea / cu parul asa etc. m-am cam plictisit asa dar si daca as vrea sa fac ceva nu pot ca e pacat, eu nu sunt ca ei si nu vreau sa fiu. Cum as putea sa nu mai fiu comparat cu ei? De exemplu unii ma iau in ras cand aud ca sunt penticostal

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mergi la party concert penticostal, uhuu

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca momentan ''vrei nu vrei'', esti sub ''aripa ocrotitoare'' a parintilor tai habotnici dar si anacronici esti nevoit sa te faci ca-i asculti. Singura ta scapare din acest calvar greu de indurat, se va produce in momentul in care vei pleca din preajma lor si iti vei trai viata dupa principiile si convingerile tale. Pana atunci, esti nevoit sa inveti sa ai : rabdare, rabdare si... multa sanatate!

| Camelia25 a răspuns:

Poti gasi distractie in a citi, sunt atat de multe genuri pentru dezvoltarea personala si a minții, care într-un viitor cand vei ieși din acest cerc toxic vei înțelege mai bine lumea și societatea care te înconjoară pentru propriul tau avantaj

| PascuAndrei2330 a răspuns:

Colegul meu de cameră e penticostal și se distrează foarte bine citind biblia. Ai putea încerca