| Zas a întrebat:

Cum imi dau seama daca galaxy s2 pe care l-am achizitionat este original? cand il inchid imi apare tigla de la ORANGE la fel si cand il deschid

Răspuns Câştigător
| SolitarHacker a răspuns:

Sa stii si tuwinking in Nokia Lg Samsung au fabrici de asamblare si in China Corea Japonia asta inseamna ca daca e made in china nu e original? :laughing)) infine e parerea ta big grin

5 răspunsuri:
| SolitarHacker a răspuns:

Simplu de verificat. deci in primul rand sa nu aiba joc la bateria adica sa fie fixa bateria. 2 la camera sa aiba cat zice pe cutie big grin 3 persoanle pe care le suni sa nu te auda in ecou 4 intra la taste si apasa steluta daca steluta are 6 colturi atunci e Original big grin daca apesi pe steluta si pe tastatura apare 6 colturi si pe display tau apar numa 5 atunci e Fake big grin tongue Funda ceva? big grin

| IngerCazator a răspuns (pentru SolitarHacker):

Chestia cu steluta nu este adevarata! Telefonul meu nu este original si totusi steluta are 6 colturi!

| SolitarHacker a răspuns (pentru IngerCazator):

Gresestiwinking

| IngerCazator a răspuns:

Nu stiu daca merge si la telefonul tau dar totusi incearca! Pe baterie sau sub baterie ar trebui sa scrie ceva de gen original sau daca nu made in China. Undeva pacolo trebuie sa scrie ceva!

| SolitarHacker a răspuns (pentru IngerCazator):

Sa stii si tuwinking in Nokia Lg Samsung au fabrici de asamblare si in China Corea Japonia asta inseamna ca daca e made in china nu e original? :laughing)) infine e parerea ta big grin

| owadel a răspuns:

Chestia aia cu Orange apare doar pentru ca e branduit sistemul de operare de cei de la Orange, nici o grija e normal multe telefoane au asa ceva