| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase sa dorm la o prietena care sta singura cu chirie?

Răspuns Câştigător
| snowflake a răspuns:

La 17 ani nu cred ca ar trebui sa fie atat de stricti in ceea ce priveste o noapte petrecuta alaturi de o prietena. de parca numai in seara aia ai putea face ceva din ce nu le-ar conveni!

| Aaaanonim a răspuns (pentru snowflake):

Le-am spus ca nu mai sunt mica si nu vad de ce nu m-ar lasa. Ei o tin pe a lor si nu vor sa ma lase. Uneori ajung sa-mi spun in gand ca nu-i mai suport. Ma mai gandeam..."oare si cand oi avea 18 ani vor mai fii asa?"Probabil ca nu, dar mai e mult pana fac 18 ani. Eu am sa incerc sa mai vorbesc cu ei. Ce sa le mai zic?

3 răspunsuri:
| snowflake a răspuns:

Depinde cati ani ai si ce fel de prietena este.
incearca sa le faci cunostinta, sa vada ca nu au de ce sa se teama, eventual spune-le ca esti dispusa sa vina sa vada locuinta acesteia, ca sa nu isi faca alte ganduri. de asemenea, mai aminteste-le ca si ei au fost odata adolescenti, nu au cum sa fi uitat cate nopti petrecute alaturi de prieteni au avutwinking

| Tempora a răspuns:

Sorry, dar e o întrebare puţin stupidă. Cîţi ani ai?
Spunele părinţilor situaţia, lămureştii ce/cum/unde cînd. Discută cu ei.
Nu aş putea să te ajut decît cu acest sfat.
ahh, şi nu uita de protecţie