| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Cum sa scap de frica de moarte? Si cum sa devin mai curajos sunt un băiat fricos la 17 anicrying

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Repeți de 25 de ori dimineața la prânz și seara, timp de 6 luni.
Curaj și încredere în mine.

| Mihaiflorin14327 explică (pentru sadrian46):

Mai sti si alte cuvinte ce sa le repet in fiecare dimineata pentru incredere in mine, frica, rusine, timiditate si sa ma accept asa cum sunt?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mihaiflorin14327):

Pentru acceptare de sine.
Mă observ, mă accept.
Dar este bine să ataci o dată un simptom, deci o singură frază repetată una, două 3 luni, până simți că face efectul, și încă în plus, și doar apoi să o adaugi pe a doua.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pierzi mai mult timp gandindu te la moarte decat daca ai muri in viitorul apropiat

| aXy99 a răspuns:

Frica de mare sau de moarte?

| Mihaiflorin14327 explică (pentru aXy99):

Moarte****scuze am gresit si nu am vazutlaughing