| secessumaeternum a întrebat:

Cum se produce moartea prin spanzurarea de clanta usii? Tot am auzit de astfel de cazuri si nu am idee cum acei oameni au murit? Se trag de usa pana lesina si apoi mor sau cum?

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna, buna intrebare am auzit si eu asemenea cazuri la mine nu pot explica eact ce e in capul acelei persoane care face acest gest urat, poate din ne ajunsuri sau poate din cauza stresului acumulat... dar cu spanzurarea de clanta usi e ciudat eu cred ca e mult mai usoara spanzurarea de clanta usii pentru ca din nebunia lor psihica si misca corpul in timp ce usa e bine inchisa pana ce sfoara sau ce folosesc ei se strange bine si atunci nu mai pot respira pentru ca au un mod de a face nodul habar n-am dar consider ca aceasta modalitate de a te spanzura de clanta usii e o moarte mai usoara nu crher dar ma refer ca e usor decats a te spanzuri de un copac Feresca Dumnezeu de mintea omului Slaba si pacat mare sa faci asa ceva sad
eu meam zis parerea mea din ce stiu eu si din ce am citit pe internetul asta oricum nai de unde sa stii chestia asta... orce moarte e dureroasa daca tu o doresti sad in halul asta (nu ma refer la tine personal ci doar la persoanele care au in gand asta!)

| KinderRM a răspuns:

În nebunia lor, fac orice să moară. Deci tot ce îţi trece prin cap ţie despre acest subiect şi pare a fi real, este clar că se poate întâmpla. Nu ştii ce gândeşte un om nebun, ce gânduri are şi ce îi vine să facă pe moment.

| MyneKa a răspuns (pentru KinderRM):

Nu cred ca e un gand nebun. E durere sufleteasca, disperare, singuratate, dor dupa persoanele plecate, e depresia care te determina la astfel de situatii...sunt boli incurabile cu mult chin; asa ca de ce nu as intelege pe cineva care recurge la asta. Iti trebuie curaj, pentru ca nu e simplu sa stai atarnat de o curea, sa inceapa a-ti pocni urechile, sa ai stari de voma, dureri in jurul gatului, lesinul!

| lorelelea a răspuns:

Buna! hai sa-ti zic ce am auzit eu! cand te legi de usa si de gat cica tu inchizi usa si atunci apare dracu cu furca lui care vrea sa tio bage in ochi sau in fața si tu te sperii, te tragi in spate si hop te strangi automat de gat! nu stiu daca e adevarat! a povestit un cumnat, si am zis ca o sa incerc? dar totusi am doua fetite,, daca ar fi adevarat nas vrea sa se intample ceva!? asa cica a patit el, si noroc ca nu era legat bine de usa!