| dulse a întrebat:

Daca iubesti pe cineva ierti, nu? am fost cu un baiat si ne-am despartit si eu vreau sa ne impacam...totul a inceput cand niste baieti de la mine din cartier l-au sunat cu ascuns si l-au injurat si au zis ca daca il prind o sa il bata, si la sfarsit iau zis ca eu nu mai sunt cu el. El m-a sunat apoi pe mine si mi-a zis sa ii spun unde stau baieti aia pentru ca vrea sa vina cu o gasca sa ii bata si eu i-am zis ca nu pot si sa ii lase in pace (daca i-as fi spus el ar fi venit cu aia sa ii bata si apoi parinti aleia la mine la poarta) si mi-a zis ca daca nu ii spun o termina cu mine pentru ca eu tin cu aia si acum suntem despartiti de 2 luni... l-am cam stresat in primele zile si mi-a zis sa il las in pace, au trecut 2 luni si as vrea sa ne impacam Cum sa fac?

2 răspunsuri:
| JustanApple a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. el a fost destul de nervos la inceput... poate acum i-a mai trecut. poti sa te duci la el, sa-i spui cuvinte dulci, sa-l imbratisezi, sa-i spui ca nu voiai sa se ajunga la violenta atunci pentru ca nu voiai sa fie ranit, chestii din astea pana se linisteste, si in momentul in care o face poti sa-i spui ca inca il mai iubesti, si ca nu ai vrut niciodata sa va despartiti, sunt sigura ca daca o sa ai cuvintele la tine o sa-l imbunezi si o sa va impacati.

| Euadytzu a răspuns:

Poi in primul rand mai nu ar fi trebuit sa le dai nr daca tu ai facuto.si in al 2 lea rand nici el nu trebuia sa reactioneze asa sa se desparta de tine oki inteleg da s-a suparat ca nu ai vrut sa le spui dar totusi daca tinea la tine asa cum spunea el nu se despartea de tine si inca ceva nu cred ca ar mai merge relatia deodata ce te-ai despartit daca te impaci inapoi sa stii ca nu o sa mai fie la fel din partea lui.ca tu iti doresti asta stii cum e vorba aia ciorba reincalzita nu ma e la fel ca la inceput deci gasesteti un alt baiat cu toate ca iti este greu bafta:*