| CaTaLiN41729 a întrebat:

Daca moneda oficiala ar fi "fericirea" tu cat de bogat ai fii?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Depinde, în unele momente as fi cea mai bogată fată de pe pămînt dar în unele aș avea un venit mai modest, dar niciodată nu aș fii săracă pentru că oricât de tristă aș fii mereu prietenii îmi sunt aproape și mă înveselesc.

140 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine stie depinde de situatia in care m-as afla.

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cand ma prinzi. Uneori sunt extrem de bogata, alteori - muritoare de foame.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Asi fi cea mai saraca din Romaniasadnu il am pe elsad
Pa, pa.

| Radioactive a răspuns:

As fi probabil multimiriardara...ma bucur de simplul fapt ca ajut pe cineva sa zambeasca.

| Deny1333 a răspuns:

Aş avea o "avere" constantă. În zilele în care sunt tristă, ar scădea. Dar când aş ţopăi iar de fericire şi mi-ar veni din nou să pupăcesc pe toată lumea, ar creşte din nou.
Deci, undeva mai sus de un venit modest, pentru că eu mă chinui să zâmbesc şi când sunt tristă. Măcar ceilalţi să nu-şi dea seama. thinking

| Alyra a răspuns:

Bună Catalin! Cred că aş fi cea mai săracă persoană din lume.

| ionica56 a răspuns:

Pe la mijloc.
Cateodata explodez de fericire, altadata nici nu ma mai recunosti.
As avea fericirea necesara incat sa traiesc.happy

| MissmysteriousS a răspuns:

Foarte saraca, doar cateva monede acolo sa fie, daca sunt si acelea pentru ca-s si ele false...

| AlexiaClaudia a răspuns:

Miliardara 89 din timp si 11 somera

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

In cea mai mare parte a timpului as fi miliardara devil.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Atunci,eu aş fi cea mai săracă în sentimente şi cea mai nefericită fiinţă de pe Pământ.Eu nu ştiu ce-i fericirea,deoarece nu am cunoscut-o niciodată,încă nu am avut parte de ea.Şi totuşi, cu sufletul zdrobit şi călcat în picioare, încă mai sper...în ceva mai bun.Tot ce am primit până acum se defineşte prin cuvântul indiferenţă. Deşi am încercat doar să ajut,deşi am oferit încredere, nu a fost apreciat nimic.Dar nu am încetat să sper, deşi alţii mi-au spulberat până şi ultima fărâmă de speranţă. Nici când am fost demoralizată nu am încetat să sper în ceva mai bun.Am spus că toată suferinţa trebuie să fie cândva compensat5ă de fericire şi încă aştept momentele de fericire, pentru care trudesc alături de întreg sufletul meu...

| Florin a răspuns:

Eu as fi foarte bogat,rareori ma supar, dar cu prietenii aproape, terce totul.

| Pufuleteeeee a răspuns:

Asi fi milionaraaaarolling on the floor+))

| elizabeth a răspuns:

Daca moneda oficiala ar fi,, fericirea'' ...vezi-ti de treaba, toti ar saraci,, vazand cu ochii inchisi''.

| minnieee a răspuns:

Depinde de starea mea, uneori as fi cat de cat bogata, alteori mai saraca.

| Narcis2007 a răspuns:

Uneori as fi cel mai sarac om de pe pamant alteori printre cei mai bogati...

| DevilLife a răspuns:

Daca ar fi sa fac o medie m-as afla la mijloc.In orice caz as trai mult mai bine ca acum dar nu m-as afla langa multimiliardari. Oricum daca moneda oficiala ar fi fericirea ar insemna ca oamenii de rand sa treaca in locul celor bogati pentru ca noi chiar daca nu avem vile cu piscina si bugatti veyron in garaj stim ce inseamna fericirea adevarata si simpla.

| Michaela89 a răspuns:

Nici o moneda n-as avea
Viata este prea grea.
Viata de roman nu-i asa usoara
Bani nu ai, deci e nasoala.

| LarisaOana a răspuns:

Depinde...poate ca daca in majoritatea timpului am langa mine doar prieteni adevarati, atunci as fi una dintre cei mai fericiti oamenii, dar daca pe langa mine sunt oameni care nu isi arata adevarata lor fata, atunci poate ca m-as simti putin mai mult nefericita si trista...

| AndutzaAndu a răspuns:

Cred că aș fi săracă. thinking Sau în unele momente aș fi cea mai bogată de pe pământ. big grin

| kiss99 a răspuns:

Cred ca as fii una dintre cele mai bogate fete dar nu as fi niciodata saraca sau modesta ci doar bogata

| anca174 a răspuns:

As fi la fel de falita precut sunt si acum. Chiar daca nu ne place asta, fericirea e direct proportionala cu venitul nostru si pentru ca un necaz nu vine niciodata singur, dar asta e tot raul spre bine.

| Bya132 a răspuns:

Probabil în unele momente, foarte, foarte bogată.
În schimb, uneori poate chiar aș fi în pragul sărăciei, pierzi fericirea exact când tu te aștepți, în schimb banul, mai greu happy

| sabilopod a răspuns:

In patura de mijloc a societatii. tongue

| Cristianne a răspuns:

Pfff.nu as avea nici bani de paine.cee pacaat

| seby005 a răspuns:

In situatia actuala muritor de foame.

| bybyana21 a răspuns:

Deci,
Tu stii, probabil ca noi, chiar si ca in fericire, avem mai multi bani uneori si mai putini altii, dam uneori mai multi bani, alteori mai putini si primim.
Asa e si cu fericirea, ea nu e constanta, dar nu cred ca te referi la ceva concret, ci aproximativ.
Fara sa stii de existenta banilor, cu totii am muri de fericire, pentru ca nu am avea de ce sa ne temem, totul pe gratis ar fi posibil.
Acum de la un om la altul, e greu sa decizi firile, si sa vezi.
Sincer, eu as fii milionara, pentru ca fara fericire viata ta nu are niciun sens, traiest degeaba.
Viata e scurta, trebuie sa te bucuri de ea, si la fel de fragila, ca un fir de par, nu stii cand se rupe

| sw33taly a răspuns:

Considerama miliardara azitongue`!

| PetreConstanta a răspuns:

Eu sunt fericita asa ar trebui sa fie toata lumea fericita si atunci ar mai disparea rautatea de pe pamant