| mtw123 a întrebat:

Dacă n-am mai primit alocatia cam din iulie cam pe când ar trebui să o primesc?

3 răspunsuri:
| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Ai implinit in Iulie 18 ani si nu ai facut dovada ca esti intr-o forma de invatamant? Daca nu esti in acest caz, du-te la primarie si intereseaza-te, pentru ca probabil este ceva ce trebuie reglementat.

| mtw123 explică (pentru Gaftoneanu_Mircea_1957):

Din ianuarie am făcut. Am primit-o apoi până in iulie pentru că se primeşte doar pe lunile şcolare. Apoi am refăcut şi la şcoală niste acte şi văd că nici până in momentul de faţă nu a venit

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns (pentru mtw123):

Cred ca hartiile de la scoala nu au ajuns unde trebuie.Mergi la primarie sau la consiliul local (depinde de localitate) chiar maine.Nu lasa sa mai treaca timpul. Sa ai buletinul la tine.Succes!