| Alis57 a întrebat:

Dacă sar coarda si sar in sus cu mâinile întinsă pot creste vreo 4 cm intr-o lună? Mentionez ca am aproape 18 ani si 1. 55

3 răspunsuri:
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

E cam tarziu pentru crestere, dar incearca, dimineata dupa ce te trezesti sa te intinzi pe varfuri si sa ridici mainile sus.
M a invatat un prof dupa ce a vazut ca la mine nu se deschide usa de la lidl( sunt scunda) asa ca o gluma sa te motiveze rolling on the floor))
Bafta!

| damisplif a răspuns:

Nu, nu incerca ca nu o sa mearga

| Annef a răspuns:

Poate că nu neapărat intr-o lună, dar cu siguranță ți se vor mai lungi puțin oasele, zic eu. Caută și pe internet exercitii de creștere in înălțime, aleargă mult, înoată, stai dreaptă. La 18 ani e puțin cam târziu dar imposibil să nu mai crești măcar 2 cm dacă faci exerciții, sari mult coarda si alergi.