| SacuiuRobert926 a întrebat:

Daca sunt invitat la ziua unui coleg de clasa, voi ce parere aveti, sa accept sau sa nu accept invitatia sa merg la el daca pot mere? Nu as vrea sa dezamagesc pe nimeni si nu vreau sa ma ingras de la fast-food-uri, prajituri care au un nr de calorii (nu se stie) adica multe. Voi ce ati face, riscati sa va ingrasati de la ziua cuiva sau sa stati acasa, pe afara si sa gasiti altceva de distrat, de jucat pe pc, citit carte, etc?

Răspuns Câştigător
| Gabigeebyyy a răspuns:

Depinde ce alegi: sanatatea care te va ajuta sa traiesti o viata frumosa SAU sa te distrezi maxim 3-4 ore si restul vietii sa te gandesti daca a meritat sa iti distrugi sanatatea pentru doar cateva ore distractive

| SacuiuRobert926 explică (pentru Gabigeebyyy):

Si sa se duca si banii ca e ziua cuiva ca asa e frumos.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Gabigeebyyy):

Cola n-am mai baut de doi ani cred am auzit ca e nesanatoasa, sucuri beau dar rar. ZAHAR,ZAHAR, ZAHAR, ZAHAR, ZAHAR,... zilnic ca toti care fac produclse, dulciuri si etc baga ZAHAR SARE SI GRASIMI. In mare parte sunt produse care contin peste 6% zahar.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Gabigeebyyy):

Eu dintre toti mi-am distus cel mai putin sanatatea eu n-am comandat pepsi si nici n-am bagat zahar in limonada (am baut fara zahar) ca aia am comandat ce m-au innebunit doamne, altii nu o pot bea limonada fara zahar. Sfatul meu zic pentru toata lumea e SA INVATATI SA MANCATI si sa BETI PRODUSE FARA ZAHAR si sare sunt toxice mai ales aroma ce are. Si daca mananci foarte putin zahar si faci miscare, poti slabi, eu am slabit injur de 9 kg anul asta. Din familia mea spune ca sunt foarte slab dar daca intru pe calculator imc soun adevarul e greutate normala dar mai spre supraponderal.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci acolo sa te distrezi nu sa te indopi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mananci o prajitura te îngrași? Bagi alergare 4-5km dupa si gata prajitura

| Andreeush a răspuns:

Tu ai impresia că te îngrași de la o prăjitură?

| Eireann a răspuns:

Nu te ingrasi daca mananci o prajitura sau la fast food o data la nu stiu cat timp. Eu zic sa mergi.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Eireann):

Ma refer fast food si O felie de prajitura

| Eireann a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Nu e o problema. Daca in restuk timpului mananci sanatos si faci sport faptul ca o data mananci fast food si o prajitura nu te ingrasa. Nu trebuie sa te indopi, mananci jumatate din prajitura, gusti din fast food, nu trebuie sa mananci tot ce iti pune in fata.

| Cristina77223 a răspuns:

Eu zic sa te duci sa te distrezi cu prietenii tai. Nu trebuie neaparat sa manânci laughing