| ZarinaaP a întrebat:

Daca un baiat imi spune ca sunt frumoasa,sau mi se adreseaza cu "frumoaso", atunci chiar crede asta?

Răspuns Câştigător
| Gillian a răspuns:

Dacă ne raportăm la generația asta, nu. Sau puțin probabil. Băieții spun multe astfel de alinturi fetelor din diverse motive. De exemplu, să pice bine în ochii fetei. Nu-i aşa că îl vezi altfel când îți spune aşa?
Acum, nu pot spune ceva concret. Depinde şi de cum ți-a spus-o, ce tip de persoană e.
Mai bine îl întrebi, dar nu cred că va fi complet sincer.

| ZarinaaP explică (pentru Gillian):

Nu a fost chiar sami spuie asta la direct.dar a avut in vedere..adica stateam cu prietena mea pe scaun..Si el o intreaba:
-Dar cum o cheama pe fata asta frumoasa de linga tine?
Dar de frumoaso, vorbeam de altcineva.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate ca da,poate ca nu. De ce te intereseaza de ceea ce crede el sau altii? Te-ar putea schimba pe tine cu ceva comportamentul lor?
Pe noi nu ne intereseaza gandirea altora,ci ceea ce arata ei. Fiecare gandeste ce vrea,cum vrea,cand vrea. Tu trebuie sa te legi de ceea ce este la suprafata. Fie ca o spune la propriu, fie ca este ironic, tu ii multumesti pentru energia si atentia pe care ti-a acordat-o. Tu alege sa fi frumoasa pentru tine, cand te vei vedea tu asa, te vor vedea mai multe persoane in acest mod, insa niciodata nu trebuie sa te increzi in ceea ce spun altii sau sa te lauzi singura. Este penibil. Mergi mai departe cu ceea ce esti. Totul e trecator. Existenta si linistea ta interioara e importanta. Numai bine!