| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi-e rau de fiecare data cand trebuie sa dorm? Gen mai demult m-am trezit din somn si mi-a fost foarte rau si de atunci sunt traumatizat dar nu sunt traumatizat doar cu asta. Gen a fost mai de mult o furtuna si de atunci cand vad o ploaie mai puternica mi-e frica sa nu se repede din nou acea furtuna, nu inteleg de ce prind asa repede frica.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probleme pshice!
Mergi la medic pentru un control detaliat si iti va spune emdicul ce se intampla cu tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frica vine din adânc. Creierul vrea să te apere de primejdii, deci e bună.
Doar că dta ai protecția mai tare ca alții, de aceea frica e mai mare.
Deci hai să scădem forța paznicilor din creier care fac să resimți frica așa puternic.
Pentru asta creierul trebuie hrănit bine și ferit de toxine și gunoaie.

| HadesSs a răspuns:

Uita-te la un film xxx inainte de culcare si te linistesti.