| Angelindeed a întrebat:

De ce persoanele religioase, anti-avort, anti-vaccin si asa mai departe sunt atat de agresive si nesimtite?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu dor persoanele religioase sunt anti ceva.Mai sunt si oameni ce pur si simplu nu pot sa conceapă ca cineva poate sa faca asa ceva, sau ce considera ca acel ceva este dăunător din propria experienta sau din auzite.

| Andreeush a răspuns:

Nu toți cei care sunt împotriva avortului sunt nesimțiți.
Eu nu sunt de acord cu avortul dar asta nu înseamnă că jignesc pe cineva care ia această decizie.
Fiecare e liber să își ia propriile decizii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii religios ca sa fii anti-avort.
De unde pana unde ai scos asta?
Ci trebuie sa fi om. Nici animalele/mamiferele nu-si parasesc puii, sau sa ii omoare.
Dar ii omoara oamenii.
Cum sa omori un suflet?
tine de religie asta?
tine de moralitate in primul rand.

| Angelindeed explică (pentru anonim_4396):

Tine de prostie si prostia de religie. Nu te mai kaka pe tine si deschide o carte de biologie

| Angelindeed explică (pentru anonim_4396):

Daca sustii asta si nu iti depozitezi si donezi fiecare laba data esti un ipocrit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Angelindeed):

Adica oamenii care nu sunt pro avort sunt prosti. Asta vrei sa zici.
Si ce **** de treaba are religia? Asa ai vazut tu la televizor ca ar avea vreo legatura?
Uite eu nu sunt religios, si sunt impotriva.
Am un copil, si ma uit cu mandrie in fiecare zi la el.
Daca nu eram de acord, el nici nu mai exista.
SI nici tu.
Ceea ce probabil mama ta ar fi trebuit sa faca avort, ca de educat vad ca nu a facut mare lucru, probabil e vreo betiva. Te mai si chinuie aiurea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Angelindeed):

Pai ce treaba are laba cu un embrion uman? si ma mai si pui sa citesc carti de biologie.
Pai oricum spermatozoizii mor toti, numai unu ajunge la destinatie.
Ca cacate de replici ai. câh, nu vreau sa am contact cu astfel de oameni, sau sa-mi fac anturaj cu ei.
pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agresiva? Sunt pașnica de fel...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Am intalnit astfel de persoane. In cazul avortului, cred ca vor cu tot dinadinsul sa ingradeasca drepturile femeilor.

| Angelindeed explică:

Barbatii care le spun femeilor ce sa faca cu corpurile lor sunt cei mai scarbosi
Ms de block ca nu mai vreau mesaje private de la cocalari m-ai infectat destul

| Angelindeed explică:

Fii moral pana la capat si apeleaza la abstinenta