| Helloyellowday a întrebat:

Sunteti pro vaccin sau anti vaccin?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai trezit și tu acum cu întrebarea așa sa răscolești puțin liniștea de se pusese pe aria asta. Vaccinurilor sunt demonstrate de zeci de ani deja că funcționează ai că sunt benefice...ce sa mai discutam altceva

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește despre vacinuri și cum au eradicat ele boli mortale în lume, cum au salvat și salvează și acum milioane de oameni. Atunci o să fii pro, și nu o să mai pui astfel de întrebări.

| Frank51 a răspuns:

58.3% of the world population has received at least one dose of a COVID-19 vaccine. Deja majoritatea populației lumii este pro vaccin. Și eu sunt pro vaccin.

Mă bucur să văd acest procent.

| Hammurabi a răspuns:

Aștept să se hotărască Rosalia, apoi văd eu... laughing

| ania a răspuns:

Contra

| iliiiinca a răspuns (pentru ania):

Contra stiinta, pro biblie laughing ajungeți bine

| Lukasssz a răspuns:

Pro.

| AC4S4 a răspuns:

Daca nu se puneau/anuntau restrictii nu m-as fi vaccinat. De ce? Pentru ca au trecut doi ani de pandemie si nu am simtit nimic, am iesit peste tot, am vizitat, am fost in locuri aglomerate dar n-am avut nimic. Cel mai probabil nu sunt in categorie de risc, asa ca nu as fi vazut vreun motiv ca sa ma vaccinez. Ah, si nu am pe nimeni in familie care sa fi fost grav de la covid, putini au fost testati pozitiv dar in afara de febra/raceala cateva zile nu s-a intamplat nimic.

Vaccinul ar trebui sa fie o sugestie pentru oamenii din categoriile de risc. Nicidecum o obligatie, si e o prostie sa fie obligatie pentru toate persoanele, inclusiv pentru cei sanatosi tun care efectiv nu sunt afectati.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Am ajuns intr-un c.a.c.a.t. atat de mare, ca nu cred ca parerea noastra ne mai salveaza. Pun o poza care ilustreaza perfect mintea romanului.
https://ibb.co/20JDYNw
Cheers

| Hammurabi a răspuns (pentru FreddieM):

Arată mai marfă Vaccinarea Anticovid... laughing

| Theo94 a răspuns:

Pro vaccin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva la mijloc.

| Adrian20222 a răspuns:

Eu sunt pro m-am vaccinat o doza acum 3 saptamani si a 2a trebuie sa o iau saptamana asta am 14 ani.