| EmylyaEmy a întrebat:

Deci e doar asa... o intrebare mai mult pentru baieti laughing.
Am o curiozitate. Vad peste tot fete care isi spun ca cica se iubesc...ce parere aveti? Adica vi se pare normal sau anormal? Mie una...anormal. De ce? Pentru ca stiu multe fete care nici macar fratilor/surorilor sau ce vreti voi nu le spun te iubesc si le spun prietenelor.

7 răspunsuri:
| BuburuzaZd a răspuns:

Buna!
Nu inteleg de ce ti s-ar parea anormal... Poate tu te gandesti la o altfel de iubire. nu stiu
Exista mai multe ferulri de iubire cum ar fi iubirea de natura, iubirea de sine... asta este si iubirea fata de prieteni.
Cand cineva spune unui prieten ca il iubeste se refera la faptul ca tine la el.
Sper ca ai inteleshappy

| EmylyaEmy explică (pentru BuburuzaZd):

Da. normal..nu ma gandesc la altfel de iubire. Vreau sa scot in evidenta faptul ca in ziua de azi se arunca foarte usor cu un "Te iubesc!" si pentru o persoana ma rog. oarecum straina laughing oricum nu cred ca m-am exprimat cum trebuie big grin.

| AndreeaaD a răspuns:

Hei! Sunt fata, si da si eu ii spun prietenei mele ca o iubesc.Nu vad nimic anormal in asta, ba din contra.Cand spunem asta ne referim la faptul ca tinem una la alta, nu la alte prostii la care multi se gandesc.Iar faptul ca unele persoane nu le spun fratilor/surorilor nu mi se pare o crima si nu e pentru ca nu i-ar iubi ci pentru ca e cu totul altceva.De cele mai multe ori fratii nu se inteleg prea bine si au anumiti prieteni la care chiar tin.
Poate ca si tu ai o prietena si ti la ea, dar nu iti exprimi sentimentele asa.Nu este nimic gresit in asta pentru ca oricum nu ii demonstrezi cuiva ca il iubesti doar prin vorbe dar asta nu inseamna ca ceilalti gresesc sau ca sunt anormali.

| EmylyaEmy explică (pentru AndreeaaD):

Aa nu nu ..nu am zis ca oamenii sunt anormalilaughing. E treaba lor, dar nu stiu, cred ca ar trebui sa tinem mai mult la familie decat la prieteni. Adica pana la urma prietenii(unii) vin si trec, dar familia ramane aceeasi.

| AndreeaaD a răspuns (pentru EmylyaEmy):

Binee poate am inteles eu gresitlaughing
Sunt de acord ca familia este cea mai importanta dar si prietenii au un loc al lor si asa isi arata fetele afectiunea.

| EmylyaEmy explică (pentru AndreeaaD):

Corect.
Normal nu toti suntem la felwinking. Vremurile se schimba din ce in ce mai mult.
Nu o luati in nume de rau..era o simpla curiozitate. big grin

| christiandification a răspuns:

E normal ca doi prieteni sa se iubeasca.Sunt baiat iar baietii nu isi spun niciodata asta, dar fetele sunt altfel, declarand-usi mai tot timpul ''dragostea''.