| hapciu4ever a întrebat:

Deci. Eu sunt H. Alta fata A, alta fata I, un baiat R si unul S.Toti suntem colegi de clasa. Deci mie imi place de R. Ieri, eu si A am vrut sa ne jucam pe telefonul lui I. Dar eu am propus sa ne uitam prin mesajele lui. Acolo am vazut un mesaj de la R ceva de genu "nb. sa ma visezi la noapte :*". Chestia asta mi-a frant inima. Lui R in trecut ii placuse de A dar cred ca au fost impreuna putin si s-au despartit. Eu asta-vara am fost cu S, dar doar asa, ca aveam chef sa fiu cu cineva n-am iesit in oras sau chestii de genu, doar vorbeam pe mess. Eu la inceputul anului scolar m-am despartit de S si el s-a cuplat cu I si toata ziua pe la scoala se sarutau si chestii din astea scarboase. Acu vreo 2 saptamani S si I s-au despatit. Acum S tot vrea sa vb cu mine pe mess si eu vreau sa-l ocolesc, nu vreau sa aflu ce vrea sa-mi zica, incerc si la scoala sa-l ocolesc dar chestia asta nu poate tine la nesfarsit. Inca il plac pe R si n-am curaj sa-i zic, mi-ar putea frange inima. nu vreau sa mai sufar. nu am timp de baieti, studiez din greu. ce sa fac? p. s.: suntem cls a 7a.

5 răspunsuri:
| sabilopod a răspuns:

Da-i dr*cu pe toti si simte-te bine!

| deeandre a răspuns:

Pai, nu pot sa zic ca sunt experta, dar cred ca ai putea pentru inceput sa incerci sa afli mai multe despre el : ce ii place sa faca in timpul liber sau chesti din astea si apoi incearca sa te faci ca iti plac si tie intereseaza-te despre ele afla mai mult lucruri despre hobbyurile lui si abordeazal despre chestia asta, asfel veti avea mai multe in comun si o sa vezi ca o sa inceapa sa te abordeze el mai mult pe tema asta, apoi la faza cu prietena ta... mai greu, am patit si eu din astea, dar nu numai mesaj cu,, sa ma visezi:*" prietena mea chiar s-a combinat cu el sad, nu stiu ce sa zic, prietena ta stie ca tie iti place de el?

| deeandre a răspuns:

Aha,atunci nu o poti invinui de nimic, ea nu stiutie ce face, si nu stie ca te raneste, incearca sa discutzi cu ea pe tema asta, nu neaparat o discutzie serioasa, ceva gen el trece prin fata voastra si o intrebi ceva gen,, auzi tu ce parere ai despre R" vezi ce zice... si dupa aia o intrebi,, auzi daca te-ar intreba R daca vrei sa fii cu el ce ai rasp?",winking incearca si zi-mi ce ti-a rasp

| hapciu4ever explică:

@deeandre: nu. nu mai stie nimeni.