| anonim_4396 a întrebat:

Deci sa-mi bag. Sunt clasa a noua si azi la scoala am fost scos la matematica la tabla sa fac o problema si am facut-o intr-un mod, iar profa a zis ca e bine cum m-am gandit, dar putea sa folosesc teorema X care cica a fost predata in clasa a opta. Doar ca eu chiar nu stiam teorema aia de clasa a opta si nici nu stiam ca s-a predat vreodata.
Cand i-am zis asta profei ea a zis ca o astfel de teorema era si in programa examenului de capacitate(la care eu m-a luat nota 10 la mate).
Dei practic daca se dadea fix un exercitiu care necesita teorema X eu nu mai luam 10 si nici nu mai ajungeam la liceul la care sunt. laughing))
Ce chestie!
Oricum, intrebarea este: chestia asta e de laudat sau nu?

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Atata timp cat rezultatul final este cel bun, nu mai conteaza metoda. Ce nu se intelege, este partea cu laudatul? Ce sa fie de laudat? Ca ai fost scos la tabla sau ca te`ai contrazis cu profa? Bravo, in ambele cazuri!