| gyovany95 a întrebat:

Desi am 15 ani, nu cred in dragoste. pentru mine dragoste la 15 ani e un simplu sentiment prin are te atasezi de o pers apropiata. ce credeti voi despre dragoste? ce este ea? la ce varsta se manifesta cu adv? mersi frumos:X

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Parerea mea este ca dragostea se manifesta la orice varsta happy iar pentru mine dragostea in niciun caz ceva ce poţi descrie în cuvinte. doar.simţi. simţi ca trece o veşnicie pâna sa-l revezi,
ca timpul zboara lânga el, ca fiecare atingere, fiecare cuvânt, fiecare privire este de fapt o declaraţie. Ce e dragostea?
Este durerea din piept atunci când simţi ca ai greşit şi ca-l poţi pierde şi este lacrima de fericire când te ia in braţe dupa fiecare cearta. este siguranţa pe care o simţi lânga el. dragostea este tot: şi fericire şi durere. este insaşi viaţa.

Funda?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In momentul in care esti absolut convins ca e/el e persoana pe care vrei sa o vezi in fiecare zi a vietii tale. Femeile sunt pregatite pentru asta de la 15 ani, barbatii niciodatalaughing

| girl95 a răspuns:

Ar fi in zadar sa iti dea cineva o definitie a dragostei, ea se manifesta la fiecare persoana in parte in mod diferit(sau poate fi inteleasa de fiecare dintre noi in diferite moduri). Eu personal nu cred ca exista o varsta exacta cand se manifesta dragostea, cred ca tine mai mult de maturitatea emotionala a fiecaruia. Poate nu ai gasit inca persoana potrivita, dar sunt sigura ca atunci cand o vei intalani iti vei da seama singur ce inseamna dragostea, trebuie doar sa ai rabdare.:*

| DidudicaDi a răspuns:

Se manifesta la 14 ani si cel mai bine dupa ce ai un iubit e bine sa faci sex happy

| Maria_9493 a răspuns:

Nu stiu daca dragostea are o varsta anume pentru a fi simtita. E adevarat ca se manifesta diferit la fiecare varsta. La 15 ani e normal sa gandesti asa si poate nici n-ai intalnit persoana care sa te faca sa simti iubirea aia adevarata. Depinde de fiecare om. Unii spun ca iubesc cu adevarat si dupa cateva zile, altii spun ca iubirea se infiripa in timp. Pana la urma nu cred ca dragostea e un concept universal cu aceleasi reguli pentru toti. Aceasta "boala" nu prezinta aceleasi simptome pentru toti si nu se trateaza la fel.Suntem diferiti e normal sa o simtim diferit. Dragostea nu inseamna doar celebrii " fluturasi in stomac". E mai mult decat atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta eu nu cred ca poti sa iti dai seama ce inseamna dragostea mai tarziu dupa 18 ani poti sa iti dai seama ce inseamna dragostea