| Callmebaby a întrebat:

Hei! Acum ceva timp am aflat că un baiat mă place prin intermediul unei prietene comune. Nu am crezut, pentru ca noi nu ne văzuserăm niciodata in realitate si nici nu prea ne vorbisem. In noaptea de dupa Pasti a postat ca da pareri (stiu, nu-mi săriți in cap dar m-am gândit ca e o ocazie buna sa vorbesc cu el). Mi-a spus ca par de treaba si sunt drăguță, dupa care ne-am apucat sa vorbim, deși imi răspundea cam greu la mesaje si cand i-am spus ca ma culc a spus 'ok, mai vorbim'. Încurajată de asta, ziua următoare cand iar a pus la story sondaj daca cineva vrea sa vorbească (se pare ca pune cam multe), i-am răspuns cu 'iar te plictisești?' dupa care ne-am apucat sa vorbim iar. Intr-un timp am spus ca nu mai am ce sa-i răspund pentru ca imi trimisese doar un emoji, dar după aprox 15 min mi-a cerut sugestii de filme si am tinut-o asa pana la 4 jumate dimineața. Acum nu am mai vorbit cu el de o zi si nu știu daca sa ii mai dau tot eu mesaj sau sa aștept de la el? Nu vreau sa se simtă stresat de mesajele mele, dar chiar îmi place să vorbesc cu el si am început sa ma gândesc destul de mult la el. I-am spus sa imi spuna cum i s-a parut filmul, daca se uita, si mi-a răspuns ca sigur o sa imi spună, asa ca ma gandesc ca poate o sa imi dea mesaj dupa un timp. De asemenea, cand i-am spus ca a fost o plăcere sa vorbesc cu el (nu stiu daca am facut bine) dar o sa ma culc pentru ca sunt obosita, mi-a răspuns cu acelasi 'mai vorbim'. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă doar tu îl cauți ar trebui să te gândești că poate nu e interesat să vorbească cu tine.

| Tian44 a răspuns:

Ahaha, lasa-l in pace, e clar ca vorbeste cu 5-10 happy Nu te obosi cu oameni de genul... in momentul in care pune astfel de story-uri si iti raspunde greu, e clar. Esti una din cele 10 incercari happy nu-ti face sperante e un idiot tongue

| Callmebaby explică (pentru Tian44):

Daa, cred ca ai dreptate. La vreo ora după ce am vorbit a doua oara a șters story-ul, dar cred ca a fost de ajuns cât sa primească mesaje din mai multe părți. Mulțumesc mult! happy

| Tian44 a răspuns (pentru Callmebaby):

Cu placere! Si ai grija cum alegi baietii happy nu te lasa dusa de val tongue

| xilef123 a răspuns:

Sa-l lasi in pace, nu pare sa stie ce vrea si ti-ai pierde timpul si ai suferi inutil