| Skittles02 a întrebat:

Hei am o problema MARE! eu sunt fata si am 12 ani, in clasa 5. de ceva vreme m-am certat cu prietena mea cea mai buna, iar cea cu care se intelege cel mai bine acum vrea sa-si bata joc de mine in toate felurile posibile. raspandeste zvonuri prin scoala, si acum ma mai inteleg doar cu colega de banca. a apelat si la diriga sa ma faca de toata bafta... ( eu mi-am cerut scuze pentru tot ce poate gandi ca i-am facut, insa nu se lasa. calvarul a inceput acum 3 luni, si de atunci m-am schimbat enorm...parintii nu stiu, si intr-un fel m-am inchis in mine. si chiar daca ar stii, nu m-ar ajuta prea mult. CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| Dexaa a răspuns:

Hey! Nu le întoarce totul cu aceeaşi monedă, tratează-le cu indiferenţă, sau ai putea să-ţi chemi un părinte la şcoală pentru a discuta cu diriginta sau cu directorul. Dacă tot nu se odoaie, ai putea să le faci câte o vizită, bineînţeles însoţită de părinţi. Eu cam aşa aş încerca să rezolv o asemenea situaţie, oricum baftă!

| Skittles02 explică (pentru Dexaa):

Am incercat, dar fara succes... exact ce ai spus si tu

1 răspuns: