| MaryyyyyyA a întrebat:

Hei TPU am doua intrebari prima cum sa cuceresc un baiat sunt aceeasi clasa sta in spate meu in clasa si a doua cum dai seama ca te place?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna Ana! Pai cum ai putea sa-l faci sa te placa?

A.1.Fii alaturi de el atunci cand este trist/cand are nevoie de cineva...ridica-i moralul.
2.Zambeste,nimanui nu-i plac persoanele triste/depresive.
3.Nu fii laudaroasa/aroganta. Baietilor nu le plac astfel de fete. *Exista si exceptii, bineinteles.*
4.Fii frumoasa, mai ales atunci cand esti la scoala. Aranjeaza-te! Fizicul conteaza si el destul de mult.
5.Comporta-te frumos cu toata lumea dar nu-i lasa pe altii sa profite de bunatatea ta.
6.Fii inteligenta, ai grija la ce vorbesti!
Cum vine asta? Pai odata am vazut o fata ce arata destul de bine, citea o carte interesanta (grea) pe care o citisem si eu... Dupa a venit un tip, i-a zis ceva de genul "Hey, vii cu noi, merge si x (o prietena de-a fetei respective)"
Respectiva i-a raspuns extrem de urat *cu injuraturi*, chiar nu mi-a venit sa cred cand am vazut asa ceva. Degeaba esti frumoasa daca nu ai un comportament adecvat si daca nu iti alegi cu grija cuvintele.
7.Fii eleganta! Fii finuta, sa nu fii acel gen de fata care seamana mult cu un baiat. Intai trebuie sa deveniti amici/prieteni, abia dupa puteti sa avansati la stadiul de iubit-iubita.

B. Iti dai seama ca te place din comportamentul sau. O sa se comporte mai frumos cu tine daca te place (o sa se comporte diferit fata de cum se comporta cu alte fete) o sa-ti zambeasca...o sa incerce sa se uite la tine destul de des (daca o sa-l vezi si el o sa-si dea seama ca l-ai vazut atunci o sa-si intoarca rapid vederea) O sa vrea sa te ajute daca ai nevoie de ceva anume...
Asa iti dai seama daca te place.
Bafta!

| MaryyyyyyA explică (pentru RainmakerX):

Mersi pentru amodoua din ce mi-ai zis la B ma place

| RainmakerX a răspuns (pentru MaryyyyyyA):

Ma bucur ca te-am ajutat! Bravo atunci! big grin

7 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Eu zic sa mai cresti...

| MaryyyyyyA explică (pentru Kenya):

Nu intelrg explica

| Misfits a răspuns:

Prima si prima data, da-l jos din spatele tau.

| MaryyyyyyA explică (pentru Misfits):

Ce vrei sa zici?

| Misfits a răspuns (pentru MaryyyyyyA):

Ai zis ca sta in spatele tau,