| RadXx a întrebat:

Hei TPU am o mica problema...anume mi se inmoaie muschii adica sunt slabi nu sunt deloc tari...inainte ii aveam tari dar acum ii am mici si "inmuiati"din ce cauza, ce solutie as putea gasi sa mi se intareasca si sa simt mereu presiunea din biceps si triceps, imi place mult asta si sa ii am mereu tari si"umflati"laughing
ce as putea face in privinta asta? in afara sa merg la sala...

Răspuns Câştigător
| Ripqer a răspuns:

Nu poti face nimic muschii daca nu ii lucrezi acestia se ''inmoaie'' sport si o alimentatie sanatoasa intre 6saptamani si 3 luni si isi revin la normal si vor fii ''umflati'', dar sa faci sport bine, nu 10 flotari 5 abdomene si gata saaau daca vr sa te distrugi poti sa iei steroizi...

5 răspunsuri:
| IlincaToma a răspuns:

Tot ce vei face sa-ti intaresti muschii in afara sa mergi la sala, trebuie sa-ti fie recomandat de un specialist, nu de catre noi cei de la TPU! Daca te gandesti la ceva pe baza de steroizi sa stii ca e foarte periculos, am cunoscut un baiat care a decedat din aceasta cauza! Sfatul meu este sa mergi totusi la sala! Mult noroc!

| RadXx explică (pentru IlincaToma):

1)Nu ma gandesc la steroizi si sunt extrem de rezisten si ma regenerez repede
2)Exista si oameni cu experienta pe TPU care probabil au ceva cunostinte si despre asta si pot avea si niste sfaturi in plus si daca esti nervoasa sau exagerat de critica mai bine nu m-ai raspundeai la intrebare, am nevoie de un raspuns care sa ma ajute in privinta problemei mele nu de unul care sa fie critic si ca al tau!

| Ripqer a răspuns (pentru RadXx):

Scuze daca te-am suparat cu raspunsu...sadam vazut ca raspunsul tau a fost in replay catre Toma dar si raspunsul meu a fost si el putin rautacios)
Dar o alimentatie cu fibre, proteine si vitamine ajuta.
Dar fara sport nu se poate si incearca sa te consulti cu un antrenor bun, mult noroc!winking

| IlincaToma a răspuns (pentru RadXx):

Nu sunt nervoasa si nici critica, sunt cadru medical si sunt speriata de cate cazuri de deces sunt din cauza diverselor substante folosite pentru cresterea masei musculare.Tu decizi daca ei in calcul sau nu sfatul meu, datoria mea era sa ti-l ofer!

| RadXx explică (pentru IlincaToma):

Ei aici gresesti in privinta mea, sunt un tip calm echilibrat si nu-s ca ceilati, chiar daca dureaza mult pana imi aleg decizia dar mi-o aleg cu grija! de ex daca as lua steroizi as rezista si inca foarte bine dar n-am nevoie de steroizi si poate ca pare greu de crezut sunt extrem de rezistent la orice, am avut mii de probleme de sanatate cand eram mic nu le-am luat asa de mult in seama fiindca imi cunosc capacitatile. Cand eram mic mi se umfla buza aveam alergie facusem o nazdravanie si mi-am despicat capul urcanduma pe o semanatoare dupa o saptamana mo-am revenit si inca foarte bine fiindca a fost lipit locul respectiv dupa cand aveam opt ani am cazut in cap de la 3m si mi-am facut cucui, am fost dus la spital si pe drum nu simteam nimic nici o durere dupa care mi-am revenit si acum am sistemul imunitar ff puternic si nu ma imbolnavesc des ff rar ma imbolnavesc nu am zis astea sa impresioez ci doar ce mi s-a intamplat dar acum mi-am gasit echilibrul si calmul vesnic.Un mic sfat:nu judeca o carte dupa coperta!