| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
I s-a mai întâmplat cuiva ca în clasele 1-4 sa fie cea mai înaltă din clasa și în generala sa fie cea mai pitica?
Insă totuși să i se dezvolte corpul normal ca la vârsta respectiva?
De exemplu eu am 14 ani și în clasele 1-4 eram cea mai înaltă iar acum în clasa 7 îs cea mai pitica insa mi se dezvolta corpul ca la o fata de 14 ani.
Ceea ce nu înțeleg este de ce nu mai cresc.
Deci înseamnă că nu o sa mai cresc sau doar nu mai cresc o perioadă și după iar o sa cresc?
Ps' îmi cer scuze daca nu am pus întrebarea la categoria la care trebuia.

Răspuns Câştigător
| CdeMetal a răspuns:

Nu cred ca mai e posibil sa cresti, multe fete dupa varsta de 14 ani nu mai cresc deloc.
Oricum, nu e asa rau sa fii pitica ca fata, mie imi par simpatice fetele pitice.

4 răspunsuri:
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Daca ajungi la 1, 65 e tot ce conteaza. Fundulet si țațuse sa ai si asta e tot ce conteaza la aspectul fizic.

| anonim_4396 explică (pentru BunaZiuaMerio):

Mmmda.
Mulțumesc de răspuns!

| Alittlehelp a răspuns:

Eu am aceeași problemă, dar mie nu mi se dezvoltă și corpul. Eu cred că până pe la 16 ani avem timp să mai creștem și așa este generația asta: noi, cei considerați scunzi suntem normali, cei înalți ar trebui să arate așa cam în 2 ani față de vârsta lor.