| IceCreamDoll a întrebat:

am o problema. Nu reusesc sa ma inteleg cu multi din clasa.Ca sa fiu scurta si la obiect nu sunt nici urata si nici retardata. Daca un profesor ii zice unui coleg sa stea cu mine in banca daca lucram in grup (in cazul in care colega de banca e acasa) ala/aia zice: e obligatoriu sa stau cu ea? Eu nu sunt genu care sa raspunda ca mistocarii si tac din gura si pic prost. Pana si unii profesori incep sa rada. Din cauza lor nu pot nici macar sa-mi gasesc un iubit. Au comentat de mine la toti din liceu. Am discutat si cu parintii si zic ca aberez, dar nu e nici o aberatie. Cred ca se poarta cu mine asa ca ma stiu mai linistita si mai retrasa (ca doar na, eu nu mi-am inceput viata sexuala ca multi din ei de prin gimnaziu). Plus ca problema persista, ca sa ma faca sa ma simt si mai prost ma striga pe numele de familie si mi-l si pocesc. Nu stiu ce sa mai fac dar cred ca intru in depresie. Va rog putin ajutor si multumesc ca ati petrecut cateva minute pentru a citi problema mea.

Răspuns Câştigător
| MyShadow a răspuns:

In primul rand fa-mi o favoare: oprestete din citit si injura acele persoane cat poti tu de mult, pana te calmezi, iar apoi din nou, citeste din nou intrebarea si incearca sa descri " cat mai frumos posibil" aceste animale. Dupa asta imi poti citit raspunsul.

Dupa asta cred ca ti-ai dat seama, le merita. Eu acum te "blestem" daca iti mai pasa de ei, nu merita nici macar sa te gandesti la ei. Stiu ca te doare, este imposibil sa nu fie asa, dar ei sunt niste: posti, prost crescuti, inculti, retardati, nesimtit, necivilizati, oameni de pestera, iar tu: o fata sensibila, buna, atenta, rafinata, bine crescuta, civilizata, desteapta, cuminte, si nici macar nu te cunosc, dar mi-am dat seama de asta. Stiu ca este greu, dar singurul meu sfat este sa-ti faci o prietena si sa vorbesti cu ea- dar sa fie in scoala, daca nu gasesti iti dau id meu si vb cu mine. Depresia nu este buna, trebuie sa treci de ea.

http://duicularisa.wordpress.com/cap-1-singuratatea-din-mine-2/ este un fic, are o tema asemanatoare, poate nu este la fel, dar acolo ea este fericita, iar tu o sa fii al fel.

Nu stiu unde esti, dar daca esti in Buc vin al tine la scoala si le spun cateva "vorbe de duh". Daca nu se remediaza iti dau id meu si te consolez eu. Sunt fata apropo :))

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vad ca esti mai calma si lumea are invidie cand cineva e cuminte fara sa faca prostii ca ei sau sa fie o fire mai nebunatica, ar trebui sa fii diferita si sa stii cand trebuie sa actionezi cu vorba aspra si asa le pui capac la fiecare.

| 愛日本 a răspuns:

Încearcă să ai respect faţă de ei, dacă tu ai respect atunci şi ei au. Sau mută`te big grin

| LovellyAngel a răspuns:

Solicita ajutorul unui profesor iar acesta va lua legatura cu parintii tai. Daca cineva se mai ia de tine, nu ar trebui sa taci... Sau iti poti intreba direct colegii ce au cu tine, de ce te marginalizeaza.

| Aperfectcircle a răspuns:

Hmm...E posibil sa poarte invidie pe tine dintr-un anume motiv sau sunt scelerati si pusi numai pe caterinca pentru ca doar atat pot.Ai putea incerca sa vorbesti cu cei care iti fac probleme, poate afli care este motivul... daca tot asa fac nu ar fi rau sa prinzi un pic de curaj sa te impui. Daca te vad ca le inghiti mizerile fac mai rau.Bafta