| Marybm a întrebat:

Hey TPU... cred ca ma puteti ajuta. as dori sa slabesc cateva kg... cum sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| Byebye14 a răspuns:

In primul rand nu renunata la mancare, renunta la dulcuri si carfofi prajiti, mancare fast-food, pizza. orice mancare nesanatoasa.
Mananca dimineata, la pranz iar seara nu mai manca dupa ora 6, maxim 7.
Poti mancara un iaurt, ceva, seara.
Evita sa nu mananci toata ziua si sa ti se faca foame seara si atunci sa mananci mult, deoarece nu se mai ard caloriile si se depune(cum am eu obiceiul sa facbig grin ).
Renunta la dulciuri. In primele zile stiu ca e greu, dar apoi te obisnuiesti.
Tot ce am scris am facut si eu acum vreo cateva luni, la inceput mi-a fost greu dar dupa 2 zile nu mai simteam nevoia de dulcehappy.
Peste cateva zile poti incepe sa mananci iar dulciuri, dar putine. ceva inghetata, batoane fitness, sau putina ciocolata.
Si multa miscarehappy alearga, plimba-te pe role sau danseaza.
Nu slabesti imediat, dar cel mai bine e fara diete in care nu mananci nimic si sa ti se fara rau.
succes!

2 răspunsuri:
| Byebye14 a răspuns:

Am uitat sa mentionez de fructe.
Consuma cat mai multe fructe, dar nu neaparat intre mese, poti sa mananci in unele zile dimineata fructe.
Nu le manca seara...nu stiu de ce, dar la diete nu sunt recomandate fructele seara.

| andyvlad a răspuns:

Fac asa: de dimineata un mar si un pahar cu apa, la pranz legume fierte de exemplu morcov ceapa, seara nu manancwinking stiu ca este greu dar asat este eu m-am obisnuit, de la 44 de kg am 39 deci merge si iti recomand sa mergi la sala