| helloSweety a întrebat:

NU stiu ce sa mai fac, nu am cu cine sa ies afaraa sa ma plimb sau sa ma joc ceva! Nimeni numai iese afara si nu vreau sa ma plimb singura de nebuna si nici afara nu vreau sa stau!
Ce sa fac?
Dau funda :*

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cati ani ai...E adevarat ca putini copiii mai ies afara la joaca in ziua de azi.
Daca ai role sau bicicleta poti iesi asa si poate intanesti pe cineva! De ce nu iti suni o prietena sau o colega?
Sau iesi in parc si citeste o carte!

| Gabytzul199875 a răspuns:

E adevarat ca putini copiii mai ies afara la joaca in ziua de azi.
Iesi in parc :
1 citeste o carte
2 plimbate cu rolele / bicicleta / scheibord ...etc
3. iesi cu o prietena / prieten