| NDASecrets a întrebat:

Hey TPU.
Uite o intrebare pe care mi-o pun des ^_^
-Cum ar putea o domnisoara sa faca cunostinta/sa se bage in seama cu un baiat?
---Dau funda

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Salut! Daca esti timida si linistita no sa iesi cu nimic in evidenta in fata lui...dar nici sa faci chiar lucruri iesite din comun incat sa pari penibila. Ia-ti inima in dinti sa incearca la inceput prin chestii simple. incearca sa faci conversatii banale pentru inceput... intreaba-l cat e ora sau ce ora are urmatoarea, apoi treci la altele mai importante cu putin fai un compliment. imi place bluza ta, de unde ai cumparat-o. as vrea sa-i iau varului meu sau chestii. si zambeste-i mult. cand zambesti unei persoane e aproape cucerita.sau incearca sa-i lasi un comentariu pe facebook sau hi5 sau mai stiu eu, asta ca el oricum n-are ce sa-ti faca. nu poate sa rada de tine sau.Mult succes!

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Prima data il saluti si iti ceri scuze ca te bagi in seama asa fara motiv si ii spui ca vrei sa il cunosti.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,ar fi cel mai bine sa se bage in seama acea domisoara cu un pretext,adica, pur si simplu asteapta o situatie favorabila sau il intrebi daca are ora cu un anumit profesor gen "Ai ora cu x-ulescu?" Iar dupa il poti intreba ceva de acel profesor, de materia respectiva, intelegi tu, sa vezi daca ii face placere sa vorbeasca cu tine.Eu asa zic ca e cel mai bine, nu sa te duci la el si sa il iei direct cu "Sunt Y..si vezi pnm..ca te am vazut si bla bla."ca sa nu te simti prost in caz de o respingere si nici sa nu aiba prilejul sa le zica prietenilor ca "uite-o pe aia, s-a dat la mine dar eu batman batman" Bafta!

| NDASecrets explică (pentru anonim_4396):

Si daca baiatul, nu e din scoala ei? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru NDASecrets):

Daca nu e din scoala ei(adica a ta) laughing poti sa incerci pe facebook, mess, sau sa pui un amic/amica sa il intrebe ce parere are de tine, da sa para spontan, adica sa nu se bage in seama cu el si sa il intrebe direct.Sau ii zici direct ca l ai vazut in scoala la tine, etc Daca si lui ii place, o sa reactioneze.Depinde si ce baiat e acum, nu toti reactioneaza la fel, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il intrebi ce-i place si incepi sa vorbesti cu el despre asta

| VanillaJaguar a răspuns:

Eu cu băiatul pe care-l plac am făcut cunoștință când l-am văzut pe holul școlii și l-am întrebat dacă vrea niște chipsuri din punga mea.