| anonim_4396 a întrebat:

Hey! vreau sa imi recomandati niste carti de tip aventura ( pentru ca doar acestea imi plac )...mshappy

Răspuns Câştigător
| myx a răspuns:

Copii Dunei
Apocalipsul
Poarta timpului
Ziua furnicilor
Al optulea pacat
Al treilea cerc
Anii tineretii
Cainele de teracota
Casatorie scandaloasa
Clubul mincinosilor
Crima din dragoste
sunt superbewinkinghappy
funda?smug

5 răspunsuri:
| beastboy84 a răspuns:

Jack si vrejul de fasole tonguetonguetongue

| anonim_4396 explică (pentru beastboy84):

big grinhappyhappy

| beastboy84 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am bagat si eu in zeama straight face big grinbig grinbig grin

| annabountii99 a răspuns:

"Ciresarii"Constantin Chirita (stiu ca suna plictisitor, dar crede-ma merita sa o citesti.)

"Doi ani de vacanta" de Jules Verne (e fooarte tare, e vorba despre niste copii care naufragiaza singuri, nu stiu unde se afla..si trec prin multe peripetii de neuitat; foarte buna cartea)

"Robinson Crusoe" de Daniel Defoe (inca nu am citit-o dar am primit multe recomandari)

"Academia printeselor" de Shannon Hale (e putin si fantastic, dar cu siguranta iti va placea)

"O tabara de cosmar" de Gina & Dann Gershon (si aceasta are putin fantastic, dar iti spun, o citesti in 2 zile; e foarte buna)

"Insemnarile unei pustoaice" de Rachel Renee Russell (e in 3 volume, o gasesti si pe net; e ca un fel de autobiografie a unei adolescente, in anii de scoala happy e mega tare)

"Jurnalul unui pusti" de Jeff Kinney (are si comedie, si tot asa sunt povestite intamplarile din copilaria unui pusti.o gasesti si pe net, are vreo 6 volume happy poate ai si auzit de ea, e un bestseller)

sper sa te fi ajutat recomandarile mele happy...baftaa! FUNDA?

| Denny16 a răspuns:

J.D.SALINGER-de veghe in lanul de secara! e foartedistractiva carte si are si ceva aventura... oricum poti citi un rezumat de pe net si o sa iti dai seama daca te atrage sau nu! funditabatting eyelashes?