| papushikadulcee a întrebat:

Hi**! deci, imi place un baiat si pr mea e pr de fam cu el si i-a spus fratelui ei sa ii spuna baiatului daca ma place si el a raspuns:"nu stiu mah" si nu stiu ce sa cred.Dar eu nu as ma vorbi cu el dar dimineata ma trezesc cu el in gand, noaptea nu pot sa adorm pentru ca ma gandesc la el la scoala nu ma concentrez si seara pun mana pe tel sa ii dau un sms dar las tel din mana pentru ca nu vreau sa spuna:"iar ma streseaza asta cu sms-uri?". Deci Help Meeeee! Funda desigur

3 răspunsuri:
| 3TeoDora3 a răspuns:

Lasa-l o perioada.....Nu-l stresa. Daca a spus nu stiu nu inseamna obligatoriu da. Poate timpul va rezolva problemele....Chiar daca il placi trebuiesa pastrezi distanta sa vada ca ai personalitate

| Clodmod a răspuns:

Daca a spus "nu stiu" inseamna ca este "da". Mereu e asa. Incearca sa petreci mai mult timp cu el si trage-l de lima dar fara sa isi dea seama. Daca te place, va vrea sa petreaca timp cu tine. Invita-l afara! Eu asa am facut in cazul meu si radeam intruna. Sigur iti va reusi! Succes! big grin pa, pa

| cupru a răspuns:

Deci,important este ca el sa nu afle ca-l placi.Trebuie sa te apropii de el, fara sa-si dea seama.Este foarte simplu.La scoala incerci sa stai pe langa el,dar nu tot timpul,cand mergi acasa,daca merge pe jos,ia-o si tu cu el,daca sambata/duminica e pe mess, atunci invita-l sa mergeti pe undeva, prin parc, dar nu fa toate astea deodata, ca daca le faci, isi va da seama.Baietii trebuie sedusi, sa le arati ca nu te dai pe langa ei ca o pisica, trebuie ca ei sa se dea pe langa tine.Nu poti face o persoana sa te iubesca, tot ce poti face e sa fi o persoana iubita.Restul depinde de el.Deci,sa nu te dai pe langa el, sa nu-i arati ca-l placi.Trebuie sa-l ''cuceresti''.pup :*