| Cduncfujndf a întrebat:

În toamnă, încep liceul, clasa a 9 a. Cum pot face o impresie bună din prima zi? Cu ce ar trebui să mă îmbrac, ca să arăt ok, dar să nu ies așa rău în evidență? ( sunt fată )

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Tu ar trebui să știi mai bine ce se poartă ca să fii ok, oricum să nu fii îmbrăcată sumar big grin
Impresia bună o poți face prin comportament mai mult decât prin haine, pentru început să legi o prietenie cât de cât cu colega /colegul de bancă și restul o să vină pe parcurs.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic o cămașă drăguță sau o bluză alba mai elegantă, niște pantaloni sau fustă și în picioare balerini sau ceva pantofi un pic mai eleganți

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hop hop au inceput intrebarile cu ce ma imbrac in prima zi de scoala. bravo, esti prima pe anul asta.

| ywar a răspuns (pentru suntserios):

Nu e prima! A mai fost una care se intreba daca sa mearga in curu gol sau sa-si puna totusi o carpa pe ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai zilnic și chiloții curați, să nu miroase a oarece de rușine.

| Andreeush a răspuns:

Îmbrăcăminte decentă, nu vulgară și fii sociabilă cu cei din jur.