| zAnemică a întrebat:

Maine vrea un baiat sa ne intalnim, dar mi-e putin frica. E mai mare cu 4ani, ne stim de putin timp. A inceput cu dulcegarii de 1-2 zile, ma cam place. Dar daca o vrea sa ne sarutam? Eu nu stiu niic de spre asta... va rog ajutor!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te saruta, urmeaza-l, fa ce face si el (Bine, nu exagera acum). Daca vei fii relaxata si il vei urma vei vedea ca totul va fi bine.

| noname2021 a răspuns:

Pai asa am fost si eu laughing Daca vrea sa va sarutati si tu vrei,atunci nu-ti fa griji,te "va invata" el,nu e mare lucru. Daca nu vrei,refuza-l,simplu! Nu trebuie sa-ti faci probleme sau sa-ti fie frica, ok? Nu ti se va intampla nimic rau asa ca stai calma. Daca e, doar un sarut dar nu-i nimic rau daca va placeti reciproc, daca nu, atunci refuza si gata.

| zAnemică explică (pentru noname2021):

Da nu stu cum sa sarut.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru zAnemică):

Sarutul e un instinct. Cand va veni momentul vei sti. Crede-ma.

| noname2021 a răspuns (pentru zAnemică):

Cum am zis,"te va invata el",nici eu nu am stiut asa ca primul meu prieten,"m-a invatat", sa zicem asa, nu e mare lucru, prima data o sa fie greu, dupa nu o sa mai fie probleme.winking