| minunataptt a întrebat:

Nu inteleg ce e cu mine. ma simt trista mai mereu. imi place de un baiat de care cred ca nu o sa am parte niciodata. ma consolez cu gandul ca Dumnezeu considera ca nu ne potrivim.am ales sa merg pe calea scripturii. fac ce e mai bine.sunt o fire care se streseaza la maxim pentru note mari,vreau sa raman prima pe clasa(e profil real, deci e cam greu). invat zi de zi si ma supar cand nu am note mari. mama zicea ca se poate sa cad in depresie daca continui asa. ce sa ma fac? simt ca innebunesc!crying ajutati-ma, va rog!

7 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Buna... Pai de ce iti pasa asa mult de notele primite la scoala? Gaseste-ti o ocupatie care sa-ti placa. Nu zic sa nu inveti, dar invata cu cap! Eu ma multumesc cu nota 7, mie nu-mi trebuie 10 si daca as lua 10, cu ce m-ar ajuta asta? Cui ii pasa?! Stai mai mult timp cu prietenii...
Sa-ti mai zic ceva, ca o paranteza: Dumnezeu nu are nicio legatura cu treaba asta. Daca cu un baiat nu merge, mai sunt 20 dupa colt care asteapta...

| minunataptt explică (pentru CosminC86):

Nu e cum crezi tu. baiatul e foarte important.

| SnowQQ a răspuns (pentru minunataptt):

A si inca ceva nimeni nu e important toti suntem egali chiar daca unul are capul mai mare sau mai mic e mai frumos sau mai urat

| CosminC86 a răspuns (pentru minunataptt):

De unde stii ca n-o sa ai parte de el niciodata? L-ai intrebat si ti-a spus el asta? Cand sunteti numai voi doi prin preajma, spune-i verde-n fata si el o sa-ti zica ori laie ori balaie si asta e... Nu e mare lucru. Si inca ceva, fa mereu numai ce-ti place si nu pe placul altora.

| SnowQQ a răspuns:

Daca nu iti traiesti viata asa cum vrei tu degeaba existi.Eu personal cred ca ar trebui sa te duci la baiatul ala si sa ii spui tot ce ai pe suflet si dupa ai sa vezi ce se va intampla. Sincer n-am fost niciodata bun la scoala dar mereu am avut noroc asa cum il are fiecare pe al lui nu stiu despre tine dar cred ca ar trebui sa iesi din casa sa cunosti lume noua etcwinking

| minunataptt explică (pentru SnowQQ):

Cum sa ii zic?

| SnowQQ a răspuns (pentru minunataptt):

Te duci la el si ii zici verde in fata eu sincer am invatat ca in viata de cine tie cel mai drag de ala n-ai parte.
A si inca ceva in viata am un motou poate te incureajeaza "don't regret anything you do cause in the end it makes you who you are"