| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cei cu mine in ultimul timp, ma cert des cu parintii, am inceput sa fumez...sa ma tai si tot felul, nu stiu ce sa mai fac...sunt suparata mereu si nu ma inveseleste nimic.Am doar 14 ani,nu ma prea pot distra,afara nu pot merge cu prietenii ca e si vremea nasoala si nu prea am cu cine, plz niste sfaturi (da, stiu ca nu e bine sa fumez de la varsta asta sa nu veniti cu comentarii gen "ai innebunit?" mersi)

Răspuns Câştigător
| AtIr a răspuns:

Da..esti in perioada adolescentei si la unii se accentueaza pe diferite conflicte, dar pentru asta nu cred ca trebuia sa incepi sa fii emo, din contra puteai sa arati ca poti sa fii un om cu capul pe umeri fara sa intri in declin, si sa incerci sa faci armonie cu parintii tai indiferent de vina! o sa treci peste ca asa e perioada, dar nu trebuie sa pui atata suflet.Fii mai increzatoare

6 răspunsuri:
| Pinxiee a răspuns:

Sfatul meu este sa faci ceva ce-ti place, cauta-ti un hobby.
Invata sa faci ceva nou gen sa canti la chitara, sa te dai cu skateboard-ul sau apuca-te de un sport... karate, box sau dans chiar happy. Orice iti face placere/te pasioneaza, incearca.Astfel iti vei ocupa timpul, vei cunoaste persoane noi si nu te vei mai gandi la tot felul de chestii care te intristeaza.
Parintii sunt parinti, nu ai ce sa le faci big grin Ia note bune la scoala si asculta-i.
Nu inteleg: de ce te tai? O sa ramai cu cicatrici si in plus e dureros.Nu mai face asta, te rog eu happy
Totul se va rezolva pana la urma.
Ai grija de tine! :*

| ByMine a răspuns (pentru Pinxiee):

Am fost si la karate si la dans si la canto,ceramica, volley, Imi era si mai rau din cauza scolii, Da e dureros dar ma linisteste si cam tarziu, ca am deja cicatricii...dar ma voi lasa de hobby-u asta happy

| Pinxiee a răspuns (pentru ByMine):

Sa te lasi neaparat happy
Pai...mai ramane boxul big grin Cred ca te va ajuta sa te detensionezi.Eu una m-as apuca de box daca nu as avea programul atat de incarcat happy
Daca decizi sa te apuci de box sa-mi spui si mie cum e&daca-ti place tongue
Numai bine kiss

| ByMine a răspuns (pentru Pinxiee):

Nu ma lasa ai mei....am vrut de mult...mi se potriveste

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Vrem sa te ajutam sa-ti fie bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AleeePunct a răspuns:

Pff..pai si eu am trecut printr-o perioada dinasta si stiu cum te simti, dar cu timpul totul a revenit la normal de la sine. Asa e in viata, ai si momente grele dar va trece happy asa ca be happy happy