| Yuly27 a întrebat:

Oare exista extraterestrii? Si daca sti, explicami cum?
cel care raspunde cel mai LOGIC si RATIONAL Si foarte rapid i dau funda big grin!

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ Yuly27 @
http://www.youtube.com/watch?v=MpSelmOYapQ&feature=related
Documentar Socant despre Fenomenul OZN, Extraterestri, Rapiri, Farfurii Zburatoare. Partea 5 / 7
http://www.youtube.com/watch?v=OgntugJ7ROc&feature=related
Documentar Socant despre Fenomenul OZN, Extraterestri, Rapiri, Farfurii Zburatoare. Partea 1 / 7
http://www.youtube.com/watch?v=yxDvGOMWdNI&feature=related
Hitler construia OZN-uri ?
http://www.youtube.com/watch?v=DCMJ6FrdzMM&feature=related
Hitler si Atlantida
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=04_lmuoEb4M
OZN in România
http://www.youtube.com/watch?v=8oF9ESRFgA8&feature=related
Dezvaluiri socante: Un ofiter roman rupe tacerea in privinta OZN-urilor! (partea I)
http://www.youtube.com/watch?v=i23sdVEuKs4&feature=related
Fotografias secretas de la NASA STS-88
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=rZE7kGmOk1g
P.4 Señales del espacio - El código binario - El lenguaje UNIVERSAL
http://www.youtube.com/watch?v=51UpN79hi7I&feature=fvwrel
Extraña explosión en el Sol (CENSURADA) - Fernando Correa
http://www.youtube.com/watch?v=jYgTSHFlWmo&feature=fvwrel
extranormal niño de marte
http://www.youtube.com/watch?v=w4L7O6VKIPw&feature=related
Canada Descubre Increible Secreto - Incredible Secret Discovered Canada
http://www.youtube.com/watch?v=rmsVj_kjDcw&feature=related
Dovezile de la Apollo 11 despre OZN-uri găsite pe Lună
http://www.youtube.com/watch?v=iIW2cLOgMl8&feature=related
motivul real pentru care nu au fost înapoi la Luna
http://www.youtube.com/watch?v=jUW7_8e-pM8&feature=related
Dovada 100% a civilizaţiilor Alien exista pe Luna - NASA Lies descoperite în culori
http://www.youtube.com/watch?v=LCEsHXd76FQ&feature=related
Apollo 18 Trailer arată de ce nu ne-am dus înapoi la Luna
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=GoaXmlXSoFY
NEWS! Video asta se va schimba literalmente Lumea
http://www.youtube.com/watch?v=Eo1B5tPj9K0&feature=related
Ancient Alien 32000 oraşului Year Old S-au găsit cele mai vechi Cu toate acestea,
http://www.youtube.com/watch?v=T-dUlit8uUk&feature=endscreen&NR=1
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 5 din 15
http://www.youtube.com/watch?v=yXjgepNDM3o&feature=related
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 6 din 15
http://www.youtube.com/watch?v=blW_2gk3FXA&feature=related
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 7 din 1

Sunt multe stele în univers, iar pământul a fost vizitat în alte timpuri, de ființe cu un nivel de civilizație superior oamenilor.
Nu am certitudinea că acum acele ființe mai există și acum .
Inevitabil că sunt în alte sisteme solare și planete unde poate exista viață superioară.
Faptul că în biblie, nu se vorbește foarte clar și explicit despre extratereștrii, asta nu înseamnă că nu există extratereștrii.
În realitate în Biblie se vorbește și despre ceva care nu poate să fie decât o navă cosmică, // că era ceva ce depășea cunoștințele oamenilor din epocă, dar descrierea aparține unui personaj care nu pricepea despre ce este vorba.
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/ezechiel/1/
Ezechiel 1
1. In al treizecilea an, in a cincea zi a lunii a patra, pe cand eram intre prinsii de razboi de la raul Chebar, s-au deschis cerurile si am avut vedenii dumnezeiesti.
2. In a cincea zi a lunii - era in anul al cincilea al robiei imparatului Ioiachin -
3. cuvantul Domnului a vorbit lui Ezechiel, fiul lui Buzi, preotul, in tara haldeilor, langa raul Chebar; si acolo a venit mana Domnului peste el.
4. M-am uitat si iata ca a venit de la miazanoapte un vant naprasnic, un nor gros si un snop de foc care raspandea de jur imprejur o lumina stralucitoare, in mijlocul careia lucea ca o arama lustruita, care iesea din mijlocul focului.
5. Tot in mijloc se mai vedeau patru fapturi vii a caror infatisare avea o asemanare omeneasca.
6. Fiecare din ele avea patru fete si fiecare avea patru aripi.
7. Picioarele lor erau drepte, si talpa picioarelor lor era ca a piciorului unui vitel si scanteiau ca niste arama lustruita.
8. Sub aripi, de cele patru parti ale lor, aveau niste maini de om; si toate patru aveau fete si aripi.
9. Aripile lor erau prinse una de alta. Si cand mergeau, nu se intorceau in nicio parte, ci fiecare mergea drept inainte.
10. Cat despre chipul fetelor lor era asa: inainte, toate aveau o fata de om; la dreapta lor, toate patru aveau cate o fata de leu; la stanga lor, toate patru aveau cate o fata de bou; iar inapoi, toate patru aveau cate o fata de vultur.
11. Aripile fiecareia erau intinse in sus, asa ca doua din aripile lor ajungeau pana la cele invecinate, iar doua le acopereau trupurile.
12. Fiecare mergea drept inainte, si anume incotro le mana duhul sa mearga, intr-acolo mergeau; iar in mersul lor nu se intorceau in nicio parte.
13. In mijlocul acestor fapturi vii era ceva ca niste carbuni de foc aprinsi care ardeau; si ceva ca niste faclii umbla incoace si incolo printre aceste fapturi vii; focul acesta arunca o lumina stralucitoare, si din el ieseau fulgere.
14. Fapturile vii insa, cand alergau si se intorceau, erau ca fulgerul.
15. Ma uitam la aceste fapturi vii si iata ca pe pamant, afara de fapturile vii, era o roata la fiecare din cele patru fete ale lor.
16. Infatisarea acestor roti si materialul din care erau facute pareau de crisolit, si toate patru aveau aceeasi intocmire. Infatisarea si alcatuirea lor erau de asa fel incat fiecare roata parea ca este in mijlocul unei alte roti.
17. Cand mergeau, alergau pe toate cele patru laturi ale lor si nu se intorceau deloc in mersul lor.
18. Aveau niste obezi de o inaltime inspaimantatoare, si pe obezile lor cele patru roti erau pline cu ochi de jur imprejur.
19. Cand mergeau fapturile vii, mergeau si rotile pe langa ele; si cand se ridicau fapturile vii de la pamant, se ridicau si rotile.
20. Unde le mana duhul sa mearga, acolo mergeau, incotro voia duhul; si impreuna cu ele se ridicau si rotile, caci duhul fapturilor vii era in roti.
21. Cand mergeau fapturile vii, mergeau si rotile; cand se opreau ele, se opreau si rotile; cand se ridicau de pe pamant, se ridicau si rotile; caci duhul fapturilor vii era in roti.
22. Deasupra capetelor fapturilor vii era ceva ca o intindere a cerului care semana cu cristalul stralucitor si se intindea in aer, sus peste capetele lor.
23. Sub cerul acesta, aripile lor stateau drepte, intinse una spre alta, si mai aveau fiecare cate doua aripi care le acopereau trupurile.
24. Cand umblau, am auzit vajaitul aripilor lor ca vajaitul unor ape mari si ca glasul Celui Atotputernic. Cand mergeau, era un vuiet galagios ca al unei ostiri; iar cand se opreau, isi lasau aripile in jos.
25. Si venea un vuiet care pornea de deasupra cerului intins peste capetele lor; iar cand se opreau, isi lasau aripile in jos.
26. Deasupra cerului care era peste capetele lor, era ceva ca o piatra de safir, in chipul unui scaun de domnie; pe acest chip de scaun de domnie se vedea ca un chip de om, care sedea pe el.
27. Am mai vazut iarasi o lucire de arama lustruita ca niste foc, inauntrul caruia era omul acesta si care stralucea de jur imprejur; de la chipul rinichilor lui pana sus, si de la chipul rinichilor lui pana jos, am vazut ca un fel de foc, si de jur imprejur era inconjurat cu o lumina stralucitoare.
28. Ca infatisarea curcubeului care sta in nor intr-o zi de ploaie, asa era si infatisarea acestei lumini stralucitoare care-l inconjura. Astfel era aratarea slavei Domnului. Cand am vazut-o, am cazut cu fata la pamant si am auzit glasul Unuia care vorbea.
O analiză statistică științifică, ar impune ca în acest Univers atât de mare, să fie și alte planete, cu forme de viață superioare.

Oare ce descrie prostul ăsta , el a văzut ceva real , care nu înțelegea ce este și s-a speriat și este vorba de o descriere hiperbolizată,
că obiectul real este incorect descris,
dar era ceva teribil de diferit de tot cea ce știa el.

Fiind mult prea speriat capul lui nu mai ficționa corect și povestește niște bazaconii , dar ăsta totuși a văzut ceva real.

Presupunând că ăsta nu era cel mai idiot și mai mincinos om din vremea lui, el a văzut niște obiecte care nu erau realizate de oamenii din vremea lui, ci de niște ființe aparținând de o civilizație diferită de civilizația oamenilor de pe atunci.

Dacă nu este vorba de niște extratereștrii, atunci pe planeta Terra, cândva au existat 2 tipuri de ființe superioare.
Unii erau oamenii obișnuiți și mai erau niște alte ființe ceva mai avansate și care acum aparent, nu mai sunt pe Pământ.

| Yuly27 explică (pentru MMihai):

Mersi ca te-ai dat peste cap sa scrii sau sa copii de undeva dar eu nu vreau sa vad filme sau alte documentare, eu vreau sa vad parerile oamenilor ca de asta se pun intrebari pe TPU ( adica si pentru raspunsuri dar eu am vrut doar pentru pareri ) mersi oricum big grin

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Lol ce intrebare. cat de arogant trebuie sa fi ca sa te consideri singura specie din TOT universul? huh? logic si rational nu? eu ma uit la emisiunea Ancient Aliens, care sigur abereaza mult, dar au dovezi care te fac sa te intrebi.

| Yuly27 explică (pentru EnvyU):

Vad ca te pricepi sa dai raspunsuri bunewinking dar nu inelegi, eu nu consider ca oamenii ar fi singura specie dar eu am intrebat doar daca exista, si eu cred in extrateresrii dar vroiam sa aflu si parerle altora big grin, si imaineazati ca sau gasit forme de viata chiar si in cele mai aspre conditii : in gaizer ( cred ca am scris corect si daca gresesc corecteaza-ma ) si mai exista si in aisberg, dar doar vroiam sa aflu opiniile altor persoanewinking

| MMihai a răspuns:

A mai fost întrebarea asta de vreo 4 ori. Caută cu Google despre extratereștrii, sunt multe pe Youtube despre extratereștrii.

| MMihai a răspuns:

Dacă cauți cu Google, cu Alta Vista și cu alte motoare de căutare, vei găsii suficiente argumente spre a afirma că în paralel cu oamenii obișnuiți, au fost și alte ființe inteligente, care acum nu sunt pe Terra, -- sau despre care nu se știe acum, și o explicație posibilă, ar fi că erau din afara planetei.
Statistic vorbind ar trebui să existe și alte ființe, cât de cât evoluate / superioare, în tot Universul.
Nu putem să zicem că noi suntem singurii, cât de cât evoluați, și că în tot restul Universului, nu ar mai putea exista ființe superioare.

| Uuuuuuu a răspuns:

Da exista extraterestrii pentru ca in universul asta mare sunt extrem de multe planete...ar fi chiar stupid sa spui ca suntem singuri in tot universul...GRESIT! te asigur ca exista extraterestrii dar nu arata ca noi si poate nu gandesc ca noi. sper ca te-am ajutat funda?batting eyelashes

| Madalina7 a răspuns:

Eu cred 98% ca ei exista,dupa cate videocliuri,filme in care apareau nave extraterestre sau chiar si baze secrete descoperite de cei de la discovery, intalniri de gradul1, 2,3 astea mi-au dat un rezultat de 98 la suta ca cred in ei dar 2% este pentru ca nu am vazut niciodata asa ceva in fata ochilor deci posib e ca ei sa existe

| dima1996marius a răspuns:

Prostia asta cu extraterestrii este o gluma de propaganda pornita prin anii 40-50...deci nu prea cred in extraterestrii

| VBC7 a răspuns (pentru dima1996marius):

De unde ai mai scos si chestia cu propaganda e o porcarie