| anonim_4396 a întrebat:

Off, nici nu stiu cum sa incep. O sa fiu scurta, am 17 ani, am prieten, vreau sa fac dragoste, sex cu el si el vrea sa o faca cu mine DAR ( si aici intervina problema mea) am incercat sa deschid acest subiect "sexul" cu mama mea de mai multe ori, si de fiecare data era asa foarte indignata si respingatoare si nici nu vrea sa auda sa o fac in urmatorii 3-4 ani cam asa 8-). E exasperant! de tata nici nu mai zic ca daca ar afla ceva, cum ca as vrea sa o fac sau ceva de genu m-ar desfinta imediat, m-ar da si afara din casa. Acum poate o sa imi spuneti ca nu o sa faca chiar asa urat sau ca sa o fac fara sa afle ei. Dar pana la urma adevarul se afla, oricat de mult l-ai ascunde si nu prea vreau sa risc. Acum poate o sa imi spuneti sa nu o fac si gata, dar, cum sa zic, "avalansa" asta de hormoni, " tsunami-ul" asta de hormoni care ma inunda cand sunt cu el e de neconceput, ma abtin mereu sa nu ajungem mai departe, la pasul urmator dar cat sa ma mai abtin ca deja parca "ma doare" abtinerea asta, e un sentiment foarte nasol. Si nu stiu ce sa fac, ajutati-ma cu un sfat va rog! happy

6 răspunsuri:
| RalucaTyan a răspuns:

Buna. Ma-i asteapta macar pana la 18 ani. Sa presupunem ca ai facut-o iar dupa, afla ai tai? Ce faci in momentul aa? Ai tai au dreptate. De ce te grabesti?

| rolly14 a răspuns (pentru RalucaTyan):

Nu ma grabesc, dar cum spuneam sentimentul e coplesitor, oricum o sa ma mai abtin ceva timp. happy

| RalucaTyan a răspuns (pentru rolly14):

Crede-ma, si ai mei sunt mai comunisti, dar totusi stiu ca imi vor binele. Daca iti spun toate astea inseamna ca te iubesc si vor sa nu ti se intample nimic rau. happy

| simplu0 a răspuns:

Pai...stiu ca este foarte tentant acest lucru dar cred ca ar trebui sa o faceti fara sa stie cineva poate doar cei mai buni prieteni in cei care aveti incredere. Aveti o varsta totusi! Viata trebuie traita.

| FaraNume67 a răspuns:

Daca vrei sa faci sex fa nu te opreste nimeni si nici nu va afla nimeni. Si daca o sa afle veti avea o "discutie" nu te va da afara din casa, parinti ne iubesc prea mult pentru a face astfel de gesturi, si oricum cred ca ar intelege si ei au fost tineri.

| rolly14 a răspuns (pentru FaraNume67):

Au fost tineri parintii, dar ai mei nu sunt normali ca ceilalti parinti, sunt comunisti de-a binelea! Daca stau o ora in plus afara zic ca cine stie ce fac, ca ma prostituez, ca profanez morminte, ca jefuiesc banci, le trec prin cap tot felul de ciudatenii si tampenii, asta pentru ca tot ce vad la televizor cred ca se intampla peste tot si mai ales in cazul meu.