| anonim_4396 a întrebat:

Off...sunt a noua si sunt foarte dezamagit de colectivul din clasa/scoala mea.
Sunt numai fitosi, aroganti, etc.
Sunt multi in clasa mea care chiulesc doar ca sa se duca la o terasa si sa fumeze/bea(am mers si eu cu ei o data, dar eu nici nu fumez nici nu beau deci n-am prea avut ce face).
Nimeni nu iese afara niciodata(decat prin centru tot ca sa fumeze/sa joace la pacanele).
Nimeni nu practica niciun sport(in afara de sala si box).
Cei care nu sunt fitosi/fumatori/boxeri sunt tocilari care stau numai cu nasul in carti. Din pacate cei care sunt ca mine---nici fitosi, nici tocilari(ceva intre) suntem foarte putini si imprastiati cam pe la toate clasele.
Oare ce ar trebui sa fac? Nu pot sa ma apuc sa-i caut eu pe aia,, intre si intre".
Nici sa ma mut la alt liceu nu pot sa o fac pentru ca eu am ajuns la cel mai bun liceu din Constanta si totusi...
PLEASE! HELP ME!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu te apuci si tu de box? E un sport foarte frumos care isi dezvolta conditia fizica, agilitatea si elasticitatea.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Pentru ca e foarte periculos si te poti accidenta atat de rau incat poti muri...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Cine ti-a zis asemenea cretinitati?

Eu fac deja de 1 an de zile chiar ceva mai greu: kickboxing, care implica si picioarele. Si mi-a imbunatatit foarte mult conditia fizica, pot sa fac 20 de flotari cu bataie la o greutate de 95 kg + multe altele.

Nu trebuie sa concurezi, poti sa te duci doar la antrenamente unde nu te accidenteaza nimeni. Eu asa fac.

Chiar abia astept seara, dupa serviciu, sa merg la antrenament, ma ajuta sa-mi descarc tot stresul acumulat happy

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

laughing) in loc de competitii pot sa te duci direct la seful tau si sa-i dai o portie din ceea ce gusti tu zilnichee hee

| JidaniaTiberiu a răspuns:

Daca nu esti cu oamenii cool atunci faci parte din grupul tocilarilor. Fii prietenul lor! happy