| Sara a întrebat:

Ploaia ma face sa meditez. Am trecut de vremea copilariei si tocmai mi-a venit in minte numele acelei gume de dupa '90 Minti, verde cu alb si cu un usor gust de menta, rivala gumei Turbo este una dintre dulciurile ce imi aduc aminte de copilarie. Pe voi ce dulciuri va face sa va aduceti aminte de acele vremuri frumoase si fara griji. Eu mai adaug si acele napolitane spiralate cu capsuni. M-as bucura sa citesc mai multe impresii despre dulciurile copilariei voastre.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Inghetata in pachet de unt vorba aia, bonibon, topitop, celebrul suc tec care se gasea mai peste tot... ce mi-a venit aminte acum happy

| Rukhsandra a răspuns:

Era (si inca mai este) sucul ala la cutie cu paiul - eram inebunita dupa el laughing
Mai erau pufuleti, gumele, caramelele, napolitanele... aaa si nelipsitele eugeni (cred ca am mancat tone) - tin minte ca intai mancam crema si dupa restul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vesnicele dropsuri mentolate, bomboanele vremurilor respective si un fel de bomboana lunga alba cu insertii de culoare rosie prin ea, invelita in ciolofan, careia ii spuneam ciubuc. Iar ca prajituri erau sireturile si prajiturile la 3, 75 lei, biscuiti, eugenia si de inghetata nu putea fi vorba din cauza ca era un magazin satesc nedotat cu frigider.