| niko_3882 a întrebat:

Remedi naturale pentru puroi in gat?straight face

Răspuns Câştigător
| andreeasim1 a răspuns:

Tot ce bei sau mananci trebuie sa fie cald, adica supa ca altceva banuiesc ca nu poti manca. iti incalzesti otet inmoi un prosop in acel otet si til pui pe gat fierbinte, trebuie sa te feresti de frig.Atentie daca nu iti trece in 2 zile ia un antibiotic, de ex.penicilina-Sandoz. Ai grija poate fi si ceva mai grav. daca nu vrei sa te duci la medic macar la o farmacie

2 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Salut niko. Sper ca nu esti bolnavioara? Daca da, uite ce poti face si te vei simtii mult mai bine in cel mult 24 de ore. Daca te tii de asa zisul tratament babesc. Zdrobeste 3 capatani de usturoi (capatani, nu catei si neaparat curatate de coaja... un secret pentru a curata usturoiul mai repede de coaja se scufunda in apa mai calda timp de 10 minute apoi se curata mintenas ), pe care le amesteci cu 3 linguri de miere de albine. Lasi la odihna compozitia timp de 3 ore, apoi iei, din cand in cand, cate o lingurita din amestecul facut, de-a lungul intregii zile. Alt remediu este : Faci un ceai dintr-o lamaie taiata in 4 si fiarta timp de 10 minute.Strecori si adaugi miere dupa gust. Se bea fierbinte, de preferat inainte inainte de culcare. Multa sanatate. Pup.
nana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi la gat