| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca aveti o pritena mai tacanita, care s emaimutareste pe strada, si sa zicem...nu ii sta bine.Dar o iubiti mult, pentru ca v-a fost mereu alaturi.
Si uneori, ii spuneti o glumita legata de ea, nu exagerata, desigur, iar ea se supara imediat si incepe sa va dea un cot [tare] in mana.
Si atunci cand ea ma jigneste, eu doar rad.
SI nu stiu dcaa are importanta, dar mentionez ca altor fete le e rusine cu ea, din cauza comportamenlului sau...

I-ati spune ceva?
Ati face ceva in privinta asta?
Tin sa mentionez din nou, ca la ea, tineti foarte mult, ca va e ca o sora.
Eu cred ca nu ar trebui sa ii spun nimic, si sa o las sa faca cum vrea ea, caci e viata ei...dar as mai vrea cateva pareri.winking

6 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Eu zic să nu încerci să o schimbi, doar să îi spui ce cred cei din jurul ei despre ea. Dar pe un ton frumos să nu se supere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca sa schimbi niciodata o persoana, ci doar sa o iubesti asa cum e. Toti suntem speciali asa cum suntem!

| Forev3rAlone a răspuns:

Nu imi este rusine cu ea, si da, i-am spus odata ce cred oamenii despre ea, cu o calmitate de nedescris...iar ea...a inceput sa planga.Si parca mi-a parut rau.Dar nu puteam ascunde asta de lume.O barfeau pe la spate, o injurau, trebuia sa afle!
Si multumesc tuturor de raspunsuri! :*

| Smile3 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci sa o schimbi...pana la urma asa e felul ei si cui ii pasa ce crede lumea nu?(trebuie sa recunosc k ma cam regasesc in descrierea eilaughing ) dar atata timp cat tii mult la ea si ea la tine, ar trebui sa-i fii alaturi si sa ii iei apararea in fata celor carora le e rusine cu ea sau care o fac sa sufere...parerea mea! adica ce vrei, sa ramai cool sh chestii in fata NECUNOSCUTILOR( sau a celor din jur, poate fii oricine) sau cu ea, la care tii atat de mult?!

| lovesss a răspuns:

Poate ar trebui sa-ti spui frumos parerea, dar nu incerca sa o schimbi.Pun pariu ca nu e enervanta chiar mereu.Incearca pentru o secunda sa vezi lumea asa cum o vede ea, si..cine stie, poate chiar te-ar amuza si pe tine.

| Maria1107 a răspuns:

Nu incerca sa o schimbi pentru ca o sa iti para rau. Asa cum este tu ti la ea, dar cand ea se va schimba iti vei da seama ca ai gresit. Cel mai bine ar fi sa nu incerci sa o schimbi.