| XxAndreiMasterxX a întrebat:

Sal de 2 zile am o problema simt in gat ceva ca un fel de nod dar mancare stiu ca nu e pentru ca sar fi simtit eu simt ceva cum ar fi un nod asta de fiecare data dupa ce manac mi se intampla dar fara sa imi ramana mancare chist in gat nu e ca se vedea ce ar putea fi? nod de aer? sau e vreo basica in gat? o simt de fiecare data cand inghit ceva exemplu mancare. e posibil sa fie basica sau vreo buba ce deranjeaza dau funda.

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Ai dat de naiba ca si mine, in urma cu cateva zile simteam la fel ca tine si am mers la medic.Asesta a zis ca am amigdalita cu puroi si ca mi trebuie penicilina, dar eu am facut ochisorii mai si dortorita a inteles ca nu vreau sa fac injectii si mi a dat niste pastile foarte puternice, augumentin de 1g, deci sunt tari. A doua zi a fost mama la control cu fratimiu si doctorita i a zis mamei sa mi ia injectii gentamicina ca un supliment al antibioticului.Am facut deja 4 injectii si am luat 8 pastile (daca se pot numi asa ca sunt mari cat o caramida) si cu toate astea nu mi s-a vazut nici o imbunatatire.Maine merg din nou si cu siguranta im va da penicilina. Deci ar fi mai bine sa mergi la medic ca se va agrava, eu nici nu pot sa mananc ca parca ma dau cu raspapir pe gat, asa de tare doare cu toate ca am facut un pic de tratament.Multa sanatate si grabestete sa mergi la medic.

5 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

:O:O
si pe mine ma doare in gatstraight face
si de fiecare data cand inghit ma doare, chiar daca inghit in sec.
bunica-mea mi-s zis ca am racitraised eyebrows. ca am baut apa rece.haaabaar n-am. sper sa imi treaca mai repede ca e o senzatie naspa:-

| XxAndreiMasterxX explică:

Nu ma doare cand inghit doar simt ceva dupa aia ca un nod

| XxAndreiMasterxX explică:

Si acum simt cum mar gadila ceva pe gat dar nu pe tot mai in jos putin

| Christinaa18 a răspuns:

Buna...ai aflat ce era?

| miss1elisa a răspuns:

Sall, poti sa-mi spui ce era nodul cela din gat si cum l-ai tratat? pls, eu am fost la medic, mi-a spus ca o sa treaca deacum undeva o luna a trecut crying