| Monster97 a întrebat:

Sall all am si eu nevoie de un sfat adica o sa sune cam ciudat va rog fara sa radeti sau ceva de genul e cam asa : de ceva timp mi-am pierdut orice speranta ca o sa gasesc pe cine va care sa ma inteleaga si sa vb k mine dar vad ca de cand caut nu gasesc pe nimeni si nu stiu de ce azi am simtit ca nu mai suport si am cedat... am cazut mai pe inteles dar am cazut la propriu... dar la mine e mai uat ca ma tin dupa o fata de 3 luni dar ce sa fac in ciuda faptului ca ea nu prea vrea sa dea nici un raspuns si mai nou nici nu vb k mine nimic va rog mult de tot spuneti-mi ce ar trebui sa fac ca sa imi ridic singur moralul ca nu mai suportttt

Răspuns Câştigător
| mariutsa1234567890a a răspuns:

La drept vorbind, în prezent inimile rănite se înmulțesc mai repede decât imbecilii.
Ideea e că noi suntem cei care nu prea știm cum să facem față.
Nu trebuie să ne oprim la o singură persoană, în jur sunt altele pe care cu părere de rău nu le observăm.
Trăiește, hrănește-te cu clipe sincere și pure, lasă-i încolo pe cei cărora nu le pasă de tine, schimbă-ți direcția și o să vezi că viața e altfel decât pare.
În aceste momente, cel mai mare suport moral ar trebui să vină din partea prietenilor pentru că de multe ori de unii singuri nu ne simțim în măsură să facem față la toate.
Durerea nu ar trebui să fie decât un fleac pentru un bărbat, ridică fruntea sus. și trăiește omule!
baftă :*

| Monster97 explică (pentru mariutsa1234567890a):

De ar fi asa usor sunt cu moralul la pamant nu il pot ridica...

| mariutsa1234567890a a răspuns (pentru Monster97):

Asta crezi tu, pentru că tu ți-ai vârât în cap că gata, eu nu mai pot să mă ridic, că altele înafară de ea nu mai sunt.
Dar înțelege. indiferența -->singurătate-->durere-->depresie-->boală-->moartea.
și pentru ce oare toate astea?
și dacă stai bine să te gândești, oare chiar are rost să-ți irosești atâta timp pentru o persoană care nu merită?
Cuvintele noastre s-ar putea să nu însemne nimic azi, dar mai târziu o să realizezi că ai greșit.

| Monster97 explică (pentru mariutsa1234567890a):

Stiu ce fac si cat gresesc dar asa simt si aici sunt 6 fete nu una...

| mariutsa1234567890a a răspuns (pentru Monster97):

: x

| Monster97 explică (pentru mariutsa1234567890a):

winking in fine in lumea asta tot e cineva si pentru mine Sper...

| mariutsa1234567890a a răspuns (pentru Monster97):

Aici ai dreptate!

10 răspunsuri:
| tudo393 a răspuns:

Sa iei su prietenii la un suc..in club, jucati un biliard si te imbeti.mi se pare cea mai buna solutie.ce dracu suferi pentru o fata care sigur e urata cu spume si pentru ca te-a vazut indragostit, profita.Traieste-ti viata!

| Monster97 explică (pentru tudo393):

Frate nu e vb de una ci de 6...

| tudo393 a răspuns (pentru Monster97):

Siii? Iesi cu colegele prietenilor de la alte clase. acum nu o sa stai de fundul lor doar ca au tangawinking

| Monster97 explică (pentru tudo393):

Nu intelegi nu sunt deja destul de distrus daca ies cu alte fete sau baieti nu o sa imi fie mai bin e mi-e imi trebui cineva cui care sa vb nu sa ma distrez ca ma distrez intr-o zi si pe urma a doua iar ma iau gandurile