| Criss1105 a întrebat:

Sall all! ma numesc cristina si am 15 ani.tocmai am trecut in clasa a8a si nu stiu cum sa ma machiez.am o uniforma stupida k de genu vesta visinie pantaloni negri si camasa alba... mi-ati putea spune si mie cum sa ma machiez in situatzia asta,,,?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea mica pentru machiaj. O sa arati ca un clown. Mai vad fetite de 14-16 ani machiate pe strada si lumea rade de ele, ca arata aiurea. In plus, machiajul iti va imbatrani tenul si la 25 de ani vei arata de 40.

| Cryssy a răspuns:

Nu cred ca e neaparata nevoie sa te machiezi. Sunt de acord cu LadyCrs si gabitza99. Dar ai putea daca vrei sa te dai putin cu creion negru sau cu rimel...

| Instinkt a răspuns:

Nu te mechia esti frumoasa cum te-a facut mama ta in calitate de baiat eu te asigur ca la baieti le plac fetele naturale si nu machiate strident si profesorilor si lla lume dc vii naturala faci impresie

| maryposa a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie sa te machiezi... dar daca vrei poti folosi un rimel si un gloss...cred ca este de ajuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce este necesar sa te machiezi?tongue daca tot tii tu neaparat sa te machiezi... un rimmel de ajuns pentru o privire intensalaughing nu vad rostul fardurilor la scoala... ce te alege cineva?tongue se presupune ca te duci sa inveti nu sa iti etalezi make-up`ul. si e foarte frumos cu uniforma :X

| innocentkid_5166 a răspuns:

Buna cristina.eu nu cred ca e nimic rau in a te machia...nimanui nu-i strik putina culoare tongue...pentru scoala trebuie ceva discret... uite daca ai ochisorii mici poti folosi putin tus sa tii accentuezi sh rimel pentru volum iar pentru buze un gloss culoare buzelor e perfect. sper ca ti-am fost de ajutor.kiss